Finał Fortuna Pucharu Polski na Śląsku? Ciekawa koncepcja PZPN

Stadion Śląski w Chorzowie
fot. PressFocus Na zdjęciu: Stadion Śląski w Chorzowie

PGE Narodowy w Warszawie w związku z wadą konstrukcyjną dachu może ostatecznie nie gościć nie tylko reprezentacji Polski w meczu eliminacji do Euro 2024 z Albanią, ale też finalistów Fortuna Pucharu Polski. Sekretarz generalny PZPN Łukasz Wachowski w rozmowie w Kanale Sportowym w programie “Loża Piłkarska” powiedział, że zastępczą areną do zorganizowania spotkania może być Stadion Śląski w Chorzowie.

  • Możliwe, że PGE Narodowy nie będzie mógł być gospodarzem spotkania finałowego Fortuna Pucharu Polski
  • Na temat rezerwowej opcji głos w programie “Loża Piłkarska” zabrał sekretarz generalny PZPN-u
  • Nie jest wykluczone, że arena starcia o prestiżowe trofeum będzie Stadion Śląski w Chorzowie

Stadion Śląski rezerwową areną na finał Fortuna Pucharu Polski?

PGE Narodowy od momentu, gdy przeszedł w listopadzie minionego roku coroczny przegląd techniczny konstrukcji stalowej dachu ma kłopotu. Wykryto w nim wadę jednego z elementów konstrukcji stalowo-linowej, co skutkowało wyłączeniem arenu z użytku.

Polska Agencja Prasowa w grudniu przekazywała, że wszystkie elementy bypassu odciążającego i zabezpieczającego wadliwy element konstrukcji dachu zostały założone i zgodnie z rekomendacją ekspertów stadion może wznowić swoją działalność.

Okazuje się jednak, że sprawa jest bardziej złożona. Wciąż niedostępne dla gości są trybuny PGE Narodowego i płyta stadionu. To sprawia, że organizatorzy niektórych wydarzeń muszą rozważać scenariusz związanych z organizacją pewnych przedsięwzięć w innym miejscu.

Na problemach stadionu w Warszawa może skorzystać Stadion Śląski w Chorzowie. Sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej Łukasz Wachowski w programie “Loża Piłkarska” na Kanale Sportowym dał do zrozumienia, że Kocioł Czarownic może być gospodarzem tegorocznego meczu finałowego Fortuna Pucharu Polski.

Jeśli potwierdziłaby się kwestia zakresu szkody, uniemożliwiającej rozegranie meczu, to może to świadczyć o powadze sytuacji. Wówczas to może wymagać prac naprawczych, mogących potrwać ileś tam miesięcy. Ja to tak rozumiem – mówił przedstawiciel PZPN-u.

Duża jest możliwość, jeśli chodzi o Stadion Śląski. Jeżeli coś by się działo, to mieliśmy już takie plany koncepcyjne w przeszłości – dodał Wachowski.

Arena w Chorzowie w przeszłości była już gospodarzem finałowego Pucharu Polski. Po raz ostatni miało to miejsce w sezonie 2008/2009, gdy rywalizowały ze sobą zespoły Ruchu Chorzów i Lecha Poznań. W tej kampanii możliwy jest natomiast scenariusz, że o prestiżowe trofeum powalczą Raków Częstochowa i Legia Warszawa.

Czytaj więcej: Gdzie odbędzie się mecz Polska – Albania? Niedługo decyzja

Komentarze