“Było trochę niesprawiedliwie”. Wesley Sneijder wraca do Złotej Piłki 2010

Wesley Sneijder był poważnym kandydatem do zgarnięcia Złotej Piłki w 2010 roku. Ostatecznie trofeum powędrowało w ręce Leo Messiego. Holender w ostatnim wywiadzie dla "Alhaya TV" wrócił do tamtych czasów.

Wesley Sneijder
Obserwuj nas w
IMAGO / Gribaudi/ImagePhoto Na zdjęciu: Wesley Sneijder
  • Złotą Piłkę w 2010 roku zgarnął Leo Messi
  • Wielu kibiców do dziś uważa, że z tej nagrody został okradziony Wesley Sneijder
  • Holender wrócił do tematu tego trofeum

Wesley Sneijder o Złotej Piłce w 2010 roku

Rok 2010 był zdecydowanie najlepszym w karierze Wesleya Sneijdera. Holender wraz z Interem Mediolan sięgnął po triumf w Lidze Mistrzów, Serie A, a także Coppa Italia. Ostatecznie Złotą Piłkę w tamtym czasie zgarnął Leo Messi, który wygrał tylko ligę hiszpańską. Wiele osób do dziś uważa, że Wesley Sneijder został okradziony z tej nagrody.

Wesley Sneijder w rozmowie z “Alhaya TV” wrócił do tematu Złotej Piłki. Holender przyznał, że bardziej interesowały go trofea drużynowe niż indywidualne.

Było trochę niesprawiedliwie, że to nie ja wygrałem Złotą Piłkę 2010, a ostatecznie zdobył ją Messi. Choć nie jestem osobą, która płacze z tego powodu. Złota Piłka to nagroda indywidualna, wolę wygrywać trofea drużynowe. Gdybym miał wybierać między Ligą Mistrzów a Złotą Piłką, wybrałbym Ligę Mistrzów, którą wygrałem. Jestem bardzo zadowolony z tego tytułu – powiedział Sneijder.

Sprawdź także: Nainggolan znalazł nową drużynę. Egzotyczny kierunek

Komentarze