Tyle zarabiają Polacy w MLS. Lider bezkonkurencyjny

Karol Świderski
Pressfocus Na zdjęciu: Karol Świderski

Aktualnie zawodnikami klubów MLS jest siedmiu Polaków. Liga opublikowała zestawienie, z którego dowiedzieliśmy się ile zarabiają poszczególni gracze.

  • MLS opublikowała listę zarobków
  • W zestawieniu jest siedmiu Polaków
  • Najlepiej opłacany gracz zarabia ponad dwa miliony dolarów rocznie

Nowy klub w MLS płaci najlepiej

MLS to rozgrywki o bardzo przyzwoitym poziomie oraz coraz większej popularności medialnej i kibicowskiej. Polscy piłkarze coraz częściej wybierają zatem granie w Stanach Zjednoczonych, skąd można wybić się do czołowej europejskiej ligi. Przykładem jest Przemysław Frankowski, który zamienił Chicago Fire na RC Lens.

Aktualnie w MLS występuje siedmiu polskich zawodników. Liga jak co roku publikuje dwa raporty o wynagrodzeniach piłkarzy. Najnowsze zestawienie jest ważne na 15 kwietnia tego roku. Różnice w pensjach są spore.

Najmniej rocznie inkasuje Jan Sobociński, który reprezentuje Charlotte FC. 23-latek zarabia ponad 350 tysięcy dolarów. Nie doczekał się jednak jeszcze debiutu w klubie, który gra w MLS od tego sezonu. Drugi i ostatni Polak nie zarabiający nawet miliona to Jarosław Niezgoda z Portland Timbers (976 tysięcy).

Kolejni piłkarze na liście to: Kamil Jóźwiak, Adam Buksa, Patryk Klimala, Kacper Przybyłko. Ich zarobki wahają się od 1 do 1,2 miliona. Zdecydowany liderem w zestawieniu jest Karol Świderski, który gra dla Charlotte FC jako Designated Player, dzięki czemu może zarabiać więcej (2,25 miliona).

Czytaj także: Który moment na drodze Wisły do katastrofy był kluczowy?

Komentarze