Krychowiak i Szymański w jedenastce sezonu

Grzegorz Krychowiak
Grzegorz Krychowiak fot. Grzegorz Wajda

Dwóch reprezentantów Polski – Grzegorz Krychowiak i Sebastian Szymański – znalazło się w jedenastce zakończonego już sezonu rosyjskiej ekstraklasy według Opta Sports. To ogromne wyróżnienie dla obu zawodników.

Krychowiak liderem Lokmotiwu

Grzegorz Krychowiak ma za sobą jeden z najlepszych sezonów w karierze. 31-letni pomocnik był prawdziwym liderem Lokomotiwu Moskwa, rozgrywając w jego barwach 26 spotkań w lidze. Na uwagę zasługuje jednak jego zdobycz bramkowa, bowiem dziewięć razy wpisał się na listę strzelców. W efekcie był najlepszym strzelcem swojego zespołu.

Na Euro 2020 nie wystarczyło

Sebastian Szymański, który na rosyjskich boiskach występuje od lipca 2019 roku, był jednym z kluczowych zawodników innego moskiewskiego klubu – Dynama. W zakończonym sezonie 2020/21 rozgrał 26 spotkań, zdobywając jednego gola, ale dokładając do tego sześć asyst.

Świetna postawa 22-latka, który w swoim klubie występuje w środku pola, nie wystarczyła jednak do przekonania selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousy. Szymański znalazł się bowiem w ogłoszonej przez Portugalczyka kadrze na Euro 2020. Wylądował jedynie na liście rezerwowych.

Liga rosyjska: jedenastka sezonu 2020/21

Ilja Lantratow (FK Chimki) – Mario Fernandes (CSKA Moskwa), Samuel Gigot (Spartak Moskwa), Murilo Cerqueira (Lokomotiw Moskwa), Douglas Santos (Zenit Sankt Petersburg) – Sebastian Szymański (Dynamo Moskwa), Christian Noboa (PFK Soczi), Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskw) – Malcom (Zenit Sankt Petersburg), Artiom Dziuba (Zenit Sankt Petersburg), Aleksandr Sobolew (Spartak Moskwa)

Komentarze