#Nice1Liga: Chrobry z pełną pulą w Chorzowie

Krzysztof Warzycha

Na inaugurację drugiej kolejki Nice I Ligi piłkarze chorzowskiego Ruchu doznali drugiej z rzędu porażki. Tym razem panaceum na ekipę z Górnego Śląska znaleźli zawodnicy Chrobrego Głogów, wygrywając 1:0.

Podopieczni Krzysztofa Warzycha w scenerii niezwykle sparingowej przystępowali do swojego drugiego spotkania na zapleczu polskiej ekstraklasy, grając przy pustych trybunach, co było następstwem kary za złe zachowanie szalikowców w starciu z Górnikiem Łęczna.  Ruch miał jednak zamiar zrehabilitować się za porażkę ze Stalą Mielec. Team z Dolnego Śląska liczył z kolei na pierwsze w historii zwycięstwo nad Niebieskimi.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji mieliśmy do czynienia z wyrównanym starciem, w którym na brak sytuacji strzeleckich nie można było narzekać. Po stronie gospodarzy najbliższy szczęścia w pierwszej połowie był Gracjan Komarnicki, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała nad poprzeczką. Wcześniej 19-latek popisał się ładnym rajdem.

Tymczasem goście najbliższy zdobycia bramki byli w 26. minucie, gdy swoich sił z rzutu wolnego spróbował Sergiy Napoli. Niemniej piłka po uderzeniu Ukraińca trafiła w poprzeczkę. Chwilę później Michał Borecki dobijał uderzeniem głową, ale ostatecznie piłka wylądowała w rękach Libora Hrdlicki. Do przerwy było zatem 0:0.

Więcej informacji o Ekstraklasie i I lidze na naszym profilu na Facebooku. Dołącz do nas >>

Po zmianie stron obie ekipy wyróżniały się nieporadnością i niedokładnymi zagraniami. Następstwem tego były bardzo słabe zawody, które wraz z ciszą na obiekcie sprawiały wrażenie mizernego widowiska. Co prawda w 65. minucie Karol Danielak skierował piłkę do siatki, ale był na pozycji spalonej i trafienie to nie zostało uznane.

Z kolei w ostatnim kwadransie spotkania swoich sił spróbowali Łukasz Szczepaniak i Bartosz Nowak. Jednak po żadnej z prób gol nie padł. Tymczasem w 83. minucie piekielnie mocnym uderzeniem z powietrza po centrze z boku boiska wyróżnił się Konrad Kaczmarek i goście pokonali chorzowian 1:0.

Ruch Chorzów – Chrobry Głogów 0:1 (0:0)
0:1 Kaczmarek 83′