Gol reprezentanta Polski! Przełamał strzelecką niemoc

Karol Świderski
PressFocus Na zdjęciu: Karol Świderski

Karol Świderski strzelił gola w greckiej Super League. Reprezentant Polski czwartą bramkę w tym sezonie zdobył chwilę po wejściu z ławki.

• Karol Świderski będzie dobrze wspominał mecz PAOK Saloniki – OFI Kreta
  • Reprezentant Polski strzelił gola cztery minuty po wejściu z ławki rezerwowych
  • 24-letni napastnik zdobył czwartą bramkę w tym sezonie

Świderskim super rezerwowym

Karol Świderski w 2021 roku postawił bardzo ważny krok w rozwoju swojej kariery. 24-latek otrzymał bowiem w marcu szansę debiutu w reprezentacji. Napastnik wykorzystał już świetnie, ponieważ już w pierwszym spotkaniu trafił do siatki (przeciwko Andorze w eliminacjach do mundialu).

Łączny bilans Świderskiego w koszulce z orzełkiem na piersi to 14 występów, 6 strzelonych goli i jedna asysta. 24-latek znacznie gorzej radził sobie w bieżącym sezonie reprezentując PAOK. Piłkarz ten rozegrał 27 meczów, ale w większości przypadków był tylko rezerwowym.

Świderski nie znalazł się w podstawowej jedenastce na sobotnie starcie z OFI Kreta. Jego PAOK do przerwy remisował 0:0, ale po przerwie dwukrotnie do siatki trafił Jasmin Kurtic. Reprezentant Polski na boisku pojawił się dopiero w 80. minucie.

Razvan Lucescu, trener ekipy z Salonik, podjął dobrą decyzję dając szansę gry Świderskiemu. Ten cztery minuty po wejściu odwdzięczył się bowiem golem. Dla Polaka to czwarta zdobyta bramka w tym sezonie (ma też trzy asysty). 24-latek poprzednio do siatki trafił 5 grudnia. W sobotę ustalił wynik meczu na 3:0. PAOK jest wiceliderem greckiej ekstraklasy.