Bayern wrócił na zwycięskie tory, hat-trick Lewego!

Robert Lewandowski
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Bayern Monachium odkuł się po niedawnej porażce z Borussią Moenchengladbach i pewnie wypunktował FC Koeln (4:0). Drugi hat-trick w tym sezonie ligowym zanotował niezmordowany Robert Lewandowski.

• Bayern Monachium bez większych problemów pokonał FC Koeln w 19. kolejce Bundesligi (4:0)
  • Hat-trick zanotował Robert Lewandowski. Polak ma już na koncie 23 ligowe trafienia
  • Tym samym Bawarczycy odbili się po ostatniej porażce z Borussią Moenchengladbach

Bayern triumfuje, Lewy z hat-trickiem

Bayern Monachium miał coś do udowodnienia swoim fanom po ostatniej porażce z Borussią Moenchengladbach. I trzeba powiedzieć, że odpowiedział w świetnym stylu.

Bawarczycy wyszli na prowadzenie już w dziewiątej minucie. Thomas Mueller podawał na prawe skrzydło, ale piłkę przejął Robert Lewandowski. Polak z bliska nie dał szans bramkarzowi FC Koeln. Choć arbiter wstępnie dopatrzył się spalonego, po konsultacji z VAR-em uznał gola. Die Roten nie ustawali w pressingu i kreowali kolejne okazje. Już w 25 minucie podwoili swoje prowadzenie po pięknym trafieniu. Corentin Tolisso świetnie sklepał w polu karnym z Muellerem, po czym Francuz pięknie uderzył lewą nogą. Już po chwili Mueller do dwóch asyst mógł dopisać gola, ale z najbliższej odległości trafił w jednego z rywali.

Tuż po upływie pół godziny gry wyglądało na to, że FC Koeln zdobędzie bramkę z niczego. Mark Uth wykorzystał dobre podanie kolegi i pokonał Manuela Neuera. Ostatecznie był jednak na spalonym. Napastnik gospodarzy był bliski trafienia również w 61. minucie, ale huknął jedynie w poprzeczkę. Ostatnie pół godziny to popis duetu Leroy Sane – Robert Lewandowski. Polak po dwóch bliźniaczych akcjach Niemca zdobył dwie bramki i skompletował hat-tricka.

Bayern odpowiedział na niedawną porażkę w najlepszym stylu. Bez problemu pokonał groźny zespół FC Koeln i umocnił się na fotelu lidera Bundesligi. Sam Lewandowski zdobył drugiego hat-tricka w tym sezonie i ma już na koncie aż 23 ligowe gole.