UEFA zmienia zasady konferencji prasowych Euro 2020. Z blatu zniknie jedna z butelek

Paul Pogba i Cristiano Ronaldo
Paul Pogba i Cristiano Ronaldo Pressfocus

Cristiano Ronaldo po meczu z Węgrami (3:0) odsunął od siebie butelki Coca-Coli, twierdząc że najlepsza dla zawodników jest zwykła woda. Portugalczyk rozpoczął nowy trend, który lekko przekształcił Paul Pogba. Pomocnik Trójkolorowych po 1. kolejce fazy grupowej schował pod blatem bezalkoholowe piwo, ponieważ wyznaje Islam, a w tej religii spożywanie alkoholu jest zabronione.

  • UEFA zmieniła zasadę dotyczącą produktów sponsorskich na konferencjach prasowych Euro 2020
  • Nowy przepis wejdzie w życie od spotkań w fazie pucharowej

Piwo “Heineken” zniknie z konferencji prasowych

Po wydarzeniach z pomeczowych konferencji prasowych Euro 2020, UEFA postanowiła nieco zmienić ich przepisy. Być może, gdyby Cristiano Ronaldo zostawił w spokoju butelki Coca-Coli tego tematu, by nie było. Portugalczyk zapoczątkował jednak trend, który później powtórzył chociażby Locatelli.

Co więcej, Paul Pogba poszedł o krok dalej i po wygranej nad Niemcami (1:0) zjawił się na konferencji prasowej, gdzie przed jej rozpoczęciem schował bezalkoholowe piwo marki “Heineken”. Francuz kiedy został zapytany, dlaczego to zrobił, odparł że jego religia zakazuje spożywania alkoholu.

Po zakończeniu fazy grupowej, przedstawiciele UEFA doszli do pewnego wniosku. Jeżeli zawodnik, będący muzułmaninem zjawi się teraz na konferencji Euro 2020, nie zobaczy na blacie piwa. Co więcej, władze poszły nawet o krok dalej i od 1/8 finału gracze oraz trenerzy będą mogli deklarować, czy chcą aby obok nich widniał złoty napój jednego z głównych sponsorów Mistrzostw Świata, czy też nie.

Odsuniesz butelkę Coca-Coli? Zostaniesz ukarany

Zupełnie inaczej ma się sprawa z Coca-Colą. W tym przypadku, UEFA nie będzie już tak łaskawa i planuje karać zawodników, którzy usunął produkt podczas rozmowy z dziennikarzami. Według doniesień medialnych będą to kary finansowe, gdyż UEFA widzi sporą różnicę pomiędzy religijnymi, a zdrowotnymi motywacjami zawodników.

Europejska organizacja przyzwyczaiła już nas do niecodziennych rozwiązań i niewykluczone jest, że w tej kwestii może się jeszcze coś zmienić.

Przeczytaj również: Niezła Typiara typuje fazę pucharową Euro 2020

Komentarze