Nieudany koniec kariery Kroosa. Uratował go sędzia

Mecz z Hiszpanią był nie tylko ostatnim spotkaniem reprezentacji Niemiec na Euro 2024. Był również ostatnim meczem Toniego Kroosa w karierze. Niemiec swojego pożegnania nie może zaliczyć do udanych.

Toni Kroos
Obserwuj nas w
ddp media GmbH/Alamy Na zdjęciu: Toni Kroos

Nieudane pożegnanie Toniego Kroosa

Toni Kroos już w maju oficjalnie ogłosił, że po zakończeniu Mistrzostw Europy kończy piłkarską karierę. Niemiecki pomocnik w świetnym stylu pożegnał się z piłką klubową, bowiem z Realem Madryt nie tylko zdobył mistrzostwo Hiszpanii, ale zaliczył również triumf w Lidze Mistrzów. 34-latek liczył, że w podobnym stylu pożegna się z niemiecką kadrą i osiągnie z nią sukces na Euro 2024.

Początek Euro 2024 był bardzo dobry w wykonaniu reprezentacji Niemiec, jak i samego Toniego Kroosa. Bezapelacyjnie był liderem swojego zespołu i jednym z najlepszych zawodników turnieju. Wystarczy powiedzieć, że przed meczem z Hiszpanią mógł się pochwalić 95% dokładnością podań (411 celnych na 431 podań). Był również liderem na Euro 2024 pod względem liczby podań przełamujących linie. Takich posłał 125.

Ćwierćfinałowy mecz z Hiszpanią od początku nie układał się po jego myśli. Niemiec już po kilku minutach mógł… wylecieć z boiska. Uchronił go przed tym jednak sędzia Anthony Taylor, który nie pokazał mu ani jednej żółtej kartki mimo dwóch brzydkich fauli na Pedri i Laminie Yamalu. Według wielu obserwatorów w obu sytuacjach zasłużył na upomnienie. Żółtym kartonikiem ukarany został dopiero w 67. minucie.

Kroos, który ponownie miał być “mózgiem” niemieckiego zespołu, tym razem grał poniżej możliwości. Przeciwko Hiszpanii zaliczył 76 celnych podań, co przełożyło się na 92% dokładność. Przez pełne 120 minut zapisał na swoje konto tylko dwa kluczowe podania.

Toni Kroos w trakcie swojej kariery rozegrał łącznie 832 spotkania, zdobywając 80 goli. Z reprezentacją Niemiec sięgnął po mistrzostwo świata. Na swoim koncie ma również sześć triumfów w Lidze Mistrzów, cztery mistrzostwa Hiszpanii, trzy mistrzostwa Niemiec oraz zwycięstw w krajowych pucharach.

Komentarze