Szymon Marciniak z apelem do kibiców. Ma jedną prośbę

Szymon Marciniak na swoim Instagramie zwrócił się do kibiców z apelem o wsparcie i trzymanie kciuków podczas Euro 2024. Fani licznie odpowiedzieli na apel sędziego.

Szymon Marciniak
Obserwuj nas w
QSP / Alamy Na zdjęciu: Szymon Marciniak

Apel Marciniaka przed Euro 2024

Szymon Marciniak to absolutnie czołowy sędzia na arenie międzynarodowej. Od kilku lat Polak jest doceniany przez władze FIFA oraz UEFA, przez co ma okazję sędziować najważniejsze mecze w piłce nożnej. Podczas ostatniego mundialu był rozjemcą głównym w finale pomiędzy Francją a Argentyną. Z kolei rok temu gwizdał w finałowym starciu Ligi Mistrzów.

Przed Euro 2024 spekulowano, czy Polak znów może zostać wyróżniony i poprowadzić mecz otwarcia mistrzostw Europy pomiędzy Niemcami a Szkocją. Tak się jednak nie stało, a mecz ostatecznie poprowadził Clement Turpin z Francji.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.

Jednak w dniu otwarcia na swoim profilu na Instagramie Szymon Marciniak opublikował post, w którym prosi kibiców o wsparcie na turnieju. Euro 2024 właśnie się dla nas zaczyna, trzymajcie kciuki. Pozdrawiamy – napisał arbiter dołączając zdjęcie wraz z Tomaszem Listkiewiczem oraz Adamem Kupsikiem.

Pod postem pojawiło się sporo gorących komentarzy fanów. Większość z nich dopingowała Marciniaka i życzyła mu powodzenia oraz dotarcia aż do finału Euro.

Czytaj więcej: Holendrzy będą wściekli! Koeman ma posadzić gwiazdę na ławce rezerwowych

Komentarze