Selekcjoner Hiszpanii pod wrażeniem gry Włochów na Euro 2024

Trener reprezentacji Hiszpanii, Luis de la Fuente, jest pod wrażeniem gry Włochów na Euro 2024. Twierdzi, że czwartkowe starcie będzie jak spojrzenie w lustro i że jego zespół musi pokazać najlepszą wersję siebie.

Luis de la Fuente
Obserwuj nas w
Zuma Press / Alamy Na zdjęciu: Luis de la Fuente

De la Fuente skomentował nadchodzący mecz Hiszpania – Włochy

W czwartek o 21:00 na stadionie w Gelsenkirchen rozpocznie się hit Euro 2024 pomiędzy Hiszpanią a Włochami. Obie drużyny wygrały swoje pierwsze spotkania, a środowy remis Albanii z Chorwacją 2-2 sprawia, że zwycięzca tego meczu zagwarantuje sobie awans do fazy pucharowej i pierwsze miejsce w grupie. Luis de la Fuente, podczas konferencji prasowej, podkreślił, że Hiszpania zawsze gra o pełną pulę. – Bez cienia wątpliwości gramy, aby wygrać – zapewnił trener, dodając, że nie umie grać inaczej niż na maksimum możliwości.

POLECAMY TAKŻE

Włosi, aktualni mistrzowie Europy, rozpoczęli turniej od zwycięstwa 2:1 z Albanią, ale pod wodzą Luciano Spallettiego zmienili swój styl gry. De la Fuente zauważył, że teraz gra Squadry Azzurra jest bardzo podobna do jego własnej drużyny. – Włosi bardzo przypominają naszą drużynę, zmienili się pod wodzą Spallettiego, mają wielu młodych zawodników i grają z dużą jakością. To będzie jak spojrzenie w lustro.

Hiszpanie również przeszli metamorfozę, odchodząc od obsesji na punkcie posiadania piłki i tiki-taki na rzecz bardziej bezpośredniego stylu gry. – Trener musi dostosować się do cech swoich zawodników. Chcemy po prostu szybciej przechodzić do ataku – wyjaśnił de la Fuente.

De la Fuente nie zdradził żadnych niuansów kadrowych przed pierwszym gwizdkiem nie chcąc dawać przewagi Spallettiemu. – Musimy dorównać Włochom w intensywności i pokazać najlepszą wersję siebie.

Czwartkowy mecz zapowiada się na jedno z najciekawszych spotkań fazy grupowej, które mogłoby być równie dobrze finałem mistrzostw Europy czy świata. Obie drużyny są gotowe na najwyższy poziom rywalizacji, a kibice na całym świecie czekają na emocjonujące widowisko.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.

Komentarze