Ronald Koeman wskazał, z kim chciałby zagrać w finale Euro 2024

Reprezentacja Holandii pokonała Turcję 2:1 i awansowała do półfinału Euro 2024. Tymczasem Ronald Koeman już teraz wybrał przeciwnika w finale turnieju.

Ronald Koeman
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Ronald Koeman

Ronald Koeman wolałby zagrać z Hiszpanią w finale Euro 2024

Reprezentacja Holandii pokonała Turcję 2:1, zdobywając obie bramki w drugiej połowie spotkania. W ten sposób ekipa prowadzona przez Ronalda Koemana awansowała do półfinału Euro 2024. Tam Oranje zmierzą się z naszpikowaną gwiazdami, ale nieco niemrawą, Anglią.

POLECAMY TAKŻE

Na konferencji prasowej Ronald Koeman został zapytany o to, z kim wolałby zagrać w finale. Można było się spodziewać, że selekcjoner zrezygnuje z odpowiedzi, mając jeszcze mecz z Anglią, ale trener zaskoczył, wskazując na Hiszpanię.

Mieliśmy już Francję w naszej grupie kwalifikacyjnej i na Euro – argumentował swoje życzenie.

W grupie Euro 2024 Holandia zremisowała 0:0 z Francją. Oranje były wówczas blisko zwycięstwa, ale jedną z bramek anulował VAR. Z kolei z Hiszpanami Holendrzy ostatnio grali w 2020 roku w meczu towarzyskim, notując wynik 1:1.

Holandia na Euro 2024

Holandia na Euro 2024 rozpoczęła od zwycięstwa 2:1 nad Polską (16 czerwca, Hamburg), następnie zremisowała 0:0 z Francją (21 czerwca, Lipsk) oraz przegrała 2:3 z Austrią (25 czerwca, Berlin). W fazie pucharowej Oranje wygrali 3:0 z Rumunią w 1/8 finału (2 lipca, Monachium) oraz 2:1 z Turcją w ćwierćfinale (6 lipca, Berlin). W półfinale, który odbędzie się 10 lipca w Dortmundzie, Holandia zagra z Anglią.

Czytaj dalej: Nie tylko Kroos! Jeszcze jedna legenda kończy karierę w reprezentacji Niemiec

Komentarze