Pepe po raz ostatni zagrał na Euro. Ten rekord trudno będzie pobić

Pepe żegna się z Euro w wieku 41 lat i 130 dni. Doświadczony stoper jest najstarszym piłkarzem, który zagrał w fazie pucharowej wielkiego turnieju (mistrzostwa Europy oraz mistrzostwa świata) - odnotował włoski dziennikarz, Fabrizio Romano.

Pepe
Obserwuj nas w
ddp media GmbH / Alamy Na zdjęciu: Pepe

Pepe najstarszym piłkarzem w historii mistrzostw Europy

Reprezentacja Portugalii odpadła z mistrzostw Europy 2024 na etapie ćwierćfinału, gdzie musiała uznać wyższość Francji. Do rozstrzygnięcia tego spotkania potrzebny był konkurs rzutów karnych, ponieważ w regulaminowym czasie gry oraz dogrywce nie obejrzeliśmy żadnego gola. Jedenastki lepiej wykonywali Francuzi, którzy pokonali Portugalczyków 5:3.

Mimo porażki, kolejny świetny mecz rozegrał Pepe. Dla urodzonego w Brazylii etatowego reprezentanta Portugalii było to ostatnie starcie na Euro.

Doświadczony stoper żegna się z tymi rozgrywkami w wieku 41 lat i 130 dni, a to oznacza, że jest nie tylko najstarszym piłkarzem w historii mistrzostw Europy, ale także najstarszym zawodnikiem, który zagrał w fazie pucharowej wielkiego turnieju (Mundial oraz Euro) – przekazał Fabrizio Romano.

Nie wiadomo, czy mierzący 187 centymetrów wzrostu środkowy obrońca zakończy reprezentacyjną karierę, jednak defensor na pewno nie pojedzie na następną imprezę dla najlepszych zespołów ze Starego Kontynentu, którą zaplanowano na 2028 rok.

Pepe będzie za to kontynuował grę w piłce klubowej, o czym ostatnio sam zapewnił. Umowa 41-latka z FC Porto wygasła 1 lipca 2024 roku, więc będzie on do wzięcia na rynku na zasadzie wolnego transferu.

Ceniony piłkarz w przeszłości występował w Besiktasie Stambuł oraz Realu Madryt, z którym święcił zdecydowanie największe sukcesy. Legendarny stoper w drużynie narodowej rozegrał łącznie 141 spotkań i 8 razy wpisał się na listę strzelców.

Komentarze