L’Equipe: Mbappe niepewny występu, uraz tuż przed Euro 2024

Kylian Mbappe zaniepokoił Francuzów swoimi problemami zdrowotnymi. Jak informuje L'Equipe, bardzo możliwe, że gwiazdor nie zagra w pierwszym meczu Euro 2024.

Kylian Mbappe
Obserwuj nas w
Abaca Press / Alamy Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Kylian Mbappe ma problemy. Niepewny pierwszy mecz na Euro 2024

Reprezentacja Francji nie zachwyciła w zremisowanym 0:0 meczu z Kanadą, ale większy niepokój od przeciętnej gry wzbudził brak Kyliana Mbappe w pierwszym składzie. Według serwisu L’Equipe było to spowodowane problemami zdrowotnymi gwiazdora.

POLECAMY TAKŻE

Napastnik pojawił się na boisku dopiero w 74. minucie i w krótkim wymiarze czasowym nie dawał oznak kontuzji. Jednak okazuje się, że od pewnego czasu Kylian Mbappe boryka się z bólem kolana. W związku z tym zdecydowano się nie podejmować zbędnego ryzyka.

Po meczu Didier Deschamps wyjawił powód nieobecności gwiazdy. Szkoleniowiec stwierdził, że było to spowodowane stłuczeniem, które poskutkowało krwiakiem i opuchlizną.

Jeśli chodzi o Kyliana, to miał mały problem z krwiakiem po uderzeniu, wczoraj (w sobotę) nie mógł trenować, bo był bardzo spuchnięty. Dzisiaj (niedziela) podczas zabiegów poczuł się lepiej, chciał zagrać piętnaście minut – powiedział selekcjoner Francuzów.

Przekazy z reprezentacji Francji sprawiają wrażenie, że jest to niegroźna sytuacja. Natomiast według L’Equipe występ Kyliana Mbappe w meczu z Austrią jest mało prawdopodobny. Zawodnik ma odpocząć i przygotować się w stu procentach na dużo ważniejsze starcie z reprezentacją Holandii. Oznacza to, że będzie gotowy także na ostatnie spotkanie fazy grupowej z Polską.

Sprawdź: Man City sięgnie głęboko do kieszeni, aby odstraszyć Real Madryt

Komentarze