Kylian Mbappe bije się w pierś. Mocne słowa gwiazdora po porażce Francuzów!

Reprezentacja Francji odpadła z Euro 2024 po porażce z Hiszpanią. Bardzo słaby turniej zaliczył Kylian Mbappe, który nie pomógł Trójkolorowym. Gwiazdor był dla siebie bardzo krytyczny.

Kylian Mbappe
Obserwuj nas w
fot. Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Mbappe bierze na siebie winę. Francja odpada z Euro 2024

Kylian Mbappe ma za sobą szalone miesiące. Bardzo długo ciągnęła się za nim saga dotycząca letniego transferu. Wreszcie gwiazdor potwierdził, że po wygaśnięciu kontraktu z Paris Saint-Germain dołączy do Realu Madryt. Chciał, aby wszystko się rozstrzygnęło jeszcze przed startem mistrzostw Europy, tak aby móc z czystą głową pojechać na turniej i pomóc Francji w zdobyciu trofeum.

Na nieszczęście Mbappe już w pierwszym meczu fazy grupowej z Austrią złamał nos, co poskutkowało pewnym dyskomfortem w kolejnych starciach. Opuścił spotkanie z Holandią, a przeciwko Polsce zdobył swoją pierwszą bramkę na imprezie w Niemczech, wykorzystując rzut karny. Jak się później okazało, było to jego jedyne trafienie na tym turnieju.

POLECAMY TAKŻE

Przeciwko Portugalii i Hiszpanii Mbappe był bardzo nieskuteczny. Nie okazał się dla Francji liderem, jakiego spodziewali się po nim kibice. Półfinałowy mecz zaczął bardzo obiecująco, bowiem zaliczył asystę przy trafieniu Randala Kolo Muaniego, lecz później było już tylko gorzej. W konsekwencji Hiszpania wygrała 2-1 i awansowała do finału, a Francja pożegnała się z szansami na triumf.

Mbappe nie ukrywa, że zaliczył bardzo słabe mistrzostwa. W rozmowie po meczu z Hiszpanią był dla siebie bardzo krytyczny.

– Euro w moim wykonaniu było porażką. Piłka nożna jest prosta, albo jesteś dobry, albo nie jesteś. Ja nie byłem, dlatego odpadamy z turnieju. Piłkarz z moimi umiejętnościami powinien wykorzystać sytuację w końcówce. Bardzo chciałem zostać mistrzem Europy… teraz udam się na wakacje, odpocznę, co dobrze mi zrobi. Później zacznę nowe życie. Jest bardzo dużo do zrobienia – skwitował gwiazdor po przegranym półfinale.

Komentarze