Koeman uderza w Barcelonę. Mocne słowa selekcjonera Holandii

Ronald Koeman uderzył w Barcelonę, po tym jak Frenkie de Jong okazał się niezdolny do gry. Selekcjoner Holendrów musi zrezygnować z gwiazdy przed Euro 2024.

Ronald Koeman
Obserwuj nas w
Powerpics / Alamy Na zdjęciu: Ronald Koeman

Frenkie de Jong nie jedzie na Euro 2024. Koeman uderza w Barcelonę

Reprezentacja Holandii będzie musiała sobie poradzić na Euro 2024 bez Frenkiego de Jonga. Kontuzja pomocnika okazała się zbyt poważna i nie ma żadnych szans, aby zawodnik wrócił do zdrowia na mecze fazy grupowej mistrzostw.

“Frenkie de Jong musi opuścić Euro 2024. Pomocnik Barcelony nadal odczuwa zbyt duży dyskomfort związany z kontuzją kostki” – czytamy w oficjalnym komunikacie Holenderskiej Federacji Piłkarskiej.

POLECAMY TAKŻE

De Jong nabawił się kontuzji kostki w ostatnim El Clasico (21 kwietnia) podczas starcia z Federico Valverde. Natomiast wcześniej narzekał na ból przy okazji meczu z PSG w Lidze Mistrzów.

Ronald Koeman był wyraźnie zirytowany całą sytuację i postanowił uderzyć w Barcelonę. Selekcjoner reprezentacji Holandii powiedział wprost, że Duma Katalonii przedwcześnie dopuściła De Jonga do gry, ryzykując jego zdrowiem.

– Zdecydowaliśmy o tym dziś po południu. Wzięliśmy pod uwagę, że Frenkie nie będzie w formie przez następne trzy tygodnie. Miał wcześniej kontuzję kostki i nie nadaje się do ryzyka. Jego klub już tak ryzykował wcześniej i teraz musimy zapłacić za to cenę – powiedział Koeman, cytowany przez serwis FC Barcelona Noticias.

Pierwszy mecz na Euro 2024 Holandia zagra z Polską w niedzielę (16 czerwca) o godzinie 15:00.

Zobacz: Terminarz Euro 2024

Komentarze