Kiedy do gry na Euro 2024 wróci Mbappe? Francuski dziennik ujawnił nowe wieści

Kylian Mbappe w trackie meczu grupy D Euro 2024 z Austrią niefortunnie złamał nos. Dziennik L'Equipe przekazał, że gwiazdor mimo urazu może zagrać przeciwko Holandii.

Kylian Mbappe
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Mbappe blisko powrotu do gry na Euro 2024, możliwy powrót na Holandię

Kylian Mbappe nie tak wyobrażał sobie początek Mistrzostw Europy 2024. Gwiazda reprezentacji Francji przed startem turnieju wielokrotnie powtarzała, że celem jest zdobycie tytułu w europejskim czempionacie. Jednak wydarzenia z końcówki meczu z Austrią nie tylko mogły pokrzyżować plany Les Bleus, ale również mogły wykluczyć napastnika z dalszej gry na Euro 2024.

POLECAMY TAKŻE

25-latek w ostatnich minutach spotkania z Austrią walczył w powietrzu o futbolówkę z Kevinem Danso. Francuz niefortunnie uderzył twarzą w głowę austriackiego obrońcy w wyniku czego, jak się później okazało, złamał nos. Mbappe nie był w stanie kontynuować gry, a jego miejsce na murawie zajął Oliver Giroud.

Pierwsze informacje ws. kontuzji Mbappe wskazywały na to, że gwiazdor wróci do gry dopiero w fazie pucharowej. Natomiast dziennik L’Equipe przekazał nowe interesujące wieści ws. powrotu zawodnika na boisko. Ich zdaniem istnieje duże prawdopodobieństwo, że Mbappe pojawi się na murawie już w najbliższym meczu przeciwko reprezentacji Holandii. Taki obrót spraw powoduje również dostępność jednego z najlepszych piłkarzy na świecie w spotkaniu z Polską, które zaplanowano na wtorek (25 czerwca).

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.

Wiadomo natomiast, że Mbappe będzie musiał przejść operację. Aczkolwiek zabieg nie jest na tyle pilny, żeby zawodnik był zmuszony poddać się mu w trakcie euro 2024. Wszystko wskazuje na to, że po zakończeniu turnieju, zanim dołączy do Realu Madryt, przejdzie konieczną operację.

Komentarze