Kane rozczarował w ćwierćfinale Euro 2024! Czy Southgate posadzi go na ławce?

Harry Kane po raz kolejny nie był w stanie wnieść niczego specjalnego do gry reprezentacji Anglii. Mimo awansu do półfinału portal caughtoffside.com zastanawia się, czy Gareth Southgate nie powinien zrezygnować z napastnika.

Harry Kane
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Harry Kane

Southgate zrezygnuje z Kane’a? W obwodzie czeka m.in. Toney i Wattkins

Reprezentacja Anglii ponownie rozczarowała swoich fanów postawą podczas ćwierćfinałowego meczu Euro 2024. Choć podopieczni Garetha Southgate’a zdołali awansować do półfinału, to ta sztuka udała się im dopiero w konkursie rzutów karnych. Podobnie jak podczas rywalizacji ze Słowacją angielski zespół miał głowę pod toporem, bowiem musiał gonić wynik.

POLECAMY TAKŻE

Raz jeszcze oczekiwań nie spełnił kapitan drużyny Trzech Lwów – Harry Kane. Obok selekcjonera reprezentacji napastnik Bayernu Monachium to jedna z najczęściej krytykowanych postaci w angielskiej kadrze. Portal caughtoffside.com po spotkaniu ze Szwajcarią zastanawiał się nad tym, czy Gareth Southgate nie powinien posadzić zawodnika na ławce rezerwowych podczas półfinałowego meczu.

Wielu zawodników ma problemy na Euro, a jednym z nich jest Harry Kane. Kapitan reprezentacji Anglii nie angażował się w mecze, co po raz kolejny zostało uwidocznione w sobotę – czytamy na portalu caughtoffside.com.

Statystyki gwiazdy Bayernu Monachium w spotkaniu ze Szwajcarią były nieprzekonujące. Nie strzelił żadnej bramki i nie asystował. Nie wykonał żadnego dryblingu, a jego celność strzałów wynosiła zero procent, nie oddał ani jednego celnego strzału i aż 10 razy stracił piłkę – ocenia brytyjski portal.

Słaby występ Harry’ego Kane zakończył się zmianą w dogrywce. W jego miejsce pojawił się na murawie Ivan Toney, który w rzutach karnych celnie wykonał swój strzał. Jak zaznacza caughtoffside.com być może to właśnie Ivan Toney albo Ollie Wattkins powinni znaleźć się w wyjściowym składzie na półfinał. Ich zdaniem przyczyną słabszej gry Anglika może być ostatnia kontuzja pleców, przez którą opuścił końcówkę sezonu w Bundeslidze.

Co powinien zrobić selekcjoner reprezentacji Anglii?

Posadzić Kane'a na ławce 50%
Zostawić go w pierwszym składzie 50%
8+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Posadzić Kane'a na ławce
  • Zostawić go w pierwszym składzie

Komentarze