Pomocnik Serbii opuszcza mistrzostwa Europy z powodu kontuzji

Filip Kostić doznał uszkodzenia więzadła pobocznego w kolanie i nie zagra już na mistrzostwach Europy 2024. Federacja piłkarska Serbii potwierdził, że zawodnik opuści turniej.

Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu:

Filip Kostić nie zagra już na Euro 2024

Filip Kostić, skrzydłowy reprezentacji Serbii, nie zagra już na mistrzostwach Europy 2024 w Niemczech ze względu na uszkodzenia więzadła pobocznego w kolanie. Kontuzja, która wyklucza piłkarza z dalszych występów, jest poważnym ciosem dla serbskiej drużyny narodowej. Informacja ta została przekazana przez federację po dokładnych badaniach medycznych.

POLECAMY TAKŻE

31-latek, który na co dzień występuje w Juventusie, rozpoczął mecz przeciwko Anglii w Gelsenkirchen w wyjściowym składzie. Reprezentant Serbii w 43. minucie musiał opuścić boisko i uraz okazał się na tyle poważny, że dalsze występy na Euro 2024 są niemożliwe.

Jego absencja będzie odczuwalna dla Serbii. W narodowych barwach łącznie rozegrał 64 mecze i strzelił trzy gole. Od dwóch lat gra w Starej Damie, do której dołączył z Eintrachtu Frankfurt. Włosi zapłacili za serbskiego skrzydłowego niespełna 15 milionów euro. Serbia teraz będzie musiała dostosować swoje plany i strategię do braku Kosticia na pozostałą część turnieju.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Ekstraklasą

Komentarze