Cristiano Ronaldo przeżywa drugą młodość. Dublet legendy [WIDEO]

Reprezentacja Portugalii wygrała 3:0 z Irlandią w ostatnim meczu towarzyskim przed wyjazdem na mistrzostwa Europy. Dubletem popisał się dzisiaj niezawodny Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Portugalia zdała ostatni test przed Euro 2024. Cristiano Ronaldo show

Reprezentacja Portugalii we wtorek wieczorem na Estadio Municipal de Aveiro podejmowała Irlandię w spotkaniu towarzyskim. Dla podopiecznych Roberto Martineza był to ostatni test przed wyczekiwanym startem mistrzostw Europy w Niemczech. Portugalczycy zdali ostateczny sprawdzian, bowiem pokonali swoich dzisiejszych rywali 3:0. Bohaterem gospodarzy został nie kto inny jak Cristiano Ronaldo, który przeżywa drugą młodość.

Portugalia objęła prowadzenie w 18. minucie za sprawą bramki Joao Felixa, a kolejne minuty to już show Cristiano Ronaldo. Legenda Realu Madryt po zmianie stron dwukrotnie trafiła do siatki, a szczególnej urody był pierwszy gol napastnika Al-Nassr. 39-latek kapitalnie uderzył lewą nogą z kilkunastu metrów nie dając żadnych szans bramkarzowi reprezentacji Irlandii. Piłka wylądowała bowiem w samym okienku bramki.

Drużyna prowadzona przez Roberto Martineza na Euro 2024 zagra w grupie F przeciwko Czechom, Turkom oraz Gruzinom. CR7 i spółka są zatem zdecydowanym faworytem do zajęcia pierwszego miejsca w tabeli. Mistrzostwa Europy wystartują już w najbliższy piątek (14 czerwca), gdy Niemcy podejmą Szkotów w meczu otwarciu na Allianz Arenie w Monachium.

Portugalia – Irlandia 3:0 (1:0)

1:0 Joao Felix 18′

2:0 Cristiano Ronaldo 50′

3:0 Cristiano Ronaldo 60′