Arda Guler absolutnym rekordzistą! Przebił Cristiano Ronaldo

Arda Guler był jednym z bohaterów wtorkowego meczu Turcja - Gruzja. Wschodząca gwiazda Realu Madryt zdobyła przepiękną bramkę i pobiła rekord należący do Cristiano Ronaldo.

Arda Guler
Obserwuj nas w
fot. ddp media GmbH / Alamy Na zdjęciu: Arda Guler

Guler pobił rekord Ronaldo

Arda Guler pod koniec sezonu otrzymał od Carlo Ancelottiego kilka okazji do gry w Realu Madryt, imponując skutecznością. Kibice reprezentacji Turcji upatrywali więc w nim nadziei na dobry wynik podczas mistrzostw Europy w Niemczech. Do samego końca nie było pewne, czy 19-letni pomocnik znajdzie się w wyjściowej jedenastce na mecz z Gruzją. Selekcjoner Turków finalnie na niego postawił, a ten odwdzięczył się znakomitym trafieniem. W 65. minucie Guler przymierzył zza pola karnego, precyzyjnym strzałem umieszczając piłkę w okienku bramki Gruzinów. Jego gol pomógł reprezentacji Turcji w zwycięstwie 3-1 i zdobyciu kompletu punktów.

To chwila, którą Guler zapamięta na długo. Nie jest to wprawdzie pierwszy gol dla reprezentacji Turcji, natomiast zdecydowanie wyjątkowy. Pomocnik Realu Madryt zdobył bramkę w debiucie na mistrzostwach Europy, stając się tym samym absolutnym rekordzistą, bowiem dokonał tego jako najmłodszy zawodnik w historii turniejów tej rangi. Do tej pory należał on do Cristiano Ronaldo, który dokonał podobnej sztuki podczas EURO 2004. Legendarny Portugalczyk był w tamtym momencie starszy o 14 dni od wschodzącej gwiazdy Królewskich. Guler przebił więc wyczyn swojego lidera i potwierdził, że jest zawodnikiem o niebywałym potencjale.

Komentarze