Anglia bez kolejnego zawodnika. Powodem choroba

Declan Rice
PressFocus Na zdjęciu: Declan Rice

Declan Rice nie będzie mógł pomóc reprezentacji Anglii w zbliżających się spotkaniach eliminacji mistrzostw świata z Albanią i San Marino. Zawodnik West Hamu United opuścił zgrupowanie drużyny narodowej z powodu choroby.

Czytaj dalej…

  • Declan Rice nie wystąpi w najbliższych meczach reprezentacji Anglii z Albanią i San Marino
  • Pomocnik West Hamu United opuścił zgrupowanie angielskiej kadry z powodu choroby
  • Wcześniej problemy zdrowotne wykluczyły z gry Marcusa Rashforda i Jamesa Warda-Prowse’a

Declan Rice nie zagra z Albanią i San Marino

22-letni zawodnik wystąpił w ostatnim ligowym meczu West Hamu z Liverpoolem i przyjechał na zgrupowanie kadry. Z powodu choroby nie wziął jednak udziału w żadnym z dotychczasowych treningów i w środę po południu zapadła decyzja o odesłaniu go do domu. Tym samym selekcjoner reprezentacji Anglii Gareth Southgate nie będzie mógł skorzystać z jego usług w eliminacyjnych meczach z Albanią i San Marino.

Rice jest kolejnym zawodnikiem, który ze względów zdrowotnych wypadł z kadry przez najbliższymi spotkaniami. Wcześniej wykluczony został udział w nich Marcusa Rashforda z Manchesteru United i Jamesa Warda-Prowse’a z Southampton. Sztab szkoleniowy zdecydował się natomiast na dodatkowe powołanie 21-letniego pomocnika Arsenalu Emile’a Smitha Rowe’a, który może tym samym otrzymać szansę debiutu w seniorskiej kadrze.

Na zgrupowaniu nadal nie pojawili się powołani na mecze z Albanią i San Marino Mason Mount i Luke Shaw, ale ich występ nie jest jeszcze wykluczony. “Mason Mount i Luke Shaw wciąż nie dołączyli do zespołu i nadal są oceniani odpowiednio po zabiegu dentystycznym i wstrząśnieniu mózgu”.

Pierwsze spotkanie z Albanią reprezentacja Anglii rozegra w najbliższy piątek (12 listopada) na londyńskim Wembley.

Zobacz także: MŚ: Southgate pominął gwiazdę Man United w powołaniach

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. listopada 2021 13:14.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze