Niemcy – Liechtenstein: pogrom w Wolfsburgu

Reprezentacja Niemiec
PressFocus Na zdjęciu: Reprezentacja Niemiec

W Wolfsburgu – w ramach eliminacji do MŚ Katar 2022 – Niemcy pokonali kadrę Liechtensteinu 9:0 (4:0). Gospodarze umocnili się na prowadzeniu w grupie (24 oczka). Rywale są na ostatniej lokacie (jeden punkt).

• Niemcy już przed czwartkowym spotkaniem mieli zapewniony awans na Mistrzostwa Świata w Katarze
  • Gospodarze już do przerwy prowadzili czterema bramkami
  • Po przerwie Niemcy dołożyli pięć kolejnych trafień i finalnie wygrali 9:0

Bardzo wysoka wygrana Niemców

Spotkanie Niemcy – Liechtenstein rozpoczęło się zgodnie z planem. Nasi zachodni sąsiedzi prowadzili już od dziesiątej minuty. Czerwony kartonik za faul we własnym polu karnym zobaczył Jens Hofer. Z „jedenastki” nie pomylił się zaś Ilkay Guendogan.

W kolejnych minutach gospodarze mogli podwyższyć. Swoich sytuacji nie wykorzystali jednak Marco Reus oraz Ridle Baku. Bardzo dobrze w bramce spisał się golkiper kadry narodowej Liechtensteinu, który obronił oba uderzenia.

Gospodarze wyraźnie dominowali i kolejne gole były tylko kwestią czasu. W 20. minucie niefortunnie interweniował Daniel Kaufmann, który skierował piłkę do własnej bramki. Chwilę potem sytuacji sam na sam nie zmarnował Leroy Sane. W 23. minucie z kilku metrów golkipera gości pokonał zaś Marco Reus.

Już po kilku minutach drugiej polowy było 5:0. Tym razem do siatki rywali z Liechtensteinu trafił Sane, który skorzystał z wycofania od Reusa. Niecały kwadrans potem Lukas Nmecha uderzył w słupek.

W 77. minucie na listę strzelców wpisał się Thomas Mueller. Niemiec wykorzystał zamieszanie pod bramką rywali i z bliska wpakował futbolówkę do siatki. Niedługo po nim golkipera gości pięknym, technicznym uderzeniem pokonał także Baku.

Niemcy nie zamierzali jednak na tym poprzestawać. Na 8:0 podwyższył Mueller. Później trafienie samobójcze zanotował Max Gopel. Ostatecznie podopieczni Hansiego Flicka pewnie triumfowali 9:0.