Kowalewski skomentował pogłoski na temat Czerczesowa

Stanisław Czerczesow
fot. PressFocus Na zdjęciu: Stanisław Czerczesow

Były bramkarz Spartaka Moskwa Wojciech Kowalewski podzielił się swoją opinią na temat jednego z kandydatów do pracy w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Nie brakuje doniesień, sugerujących, że Stanisław Czerczesow może zastąpić Paulo Sousę w roli opiekuna Biało-czerwonych.

  • Nie milkną spekulacje na temat przyszłości Paulo Sousy w reprezentacji Polski
  • Jednym z głównych kandydatów na następcę Portugalczyka jest Stanisław Czerczesow
  • Na temat doświadczonego rosyjskiego trenera wypowiedział się Wojciech Kowalewski

Kowalewski nie szczędził pochwał w kierunku Czerczesowa

Były bramkarz Spartaka Moskwa w rozmowie z portalem Championat.com podkreślił, że doświadczony rosyjski trener jest dobrze wspominany w Polsce dzięki dobrej pracy w Legii Warszawa.

Faktem jest, że mówi się w Polsce o Czerczesowi w kontekście pracy w reprezentacji Polski. Polscy kibice pamiętają go z udanej pracy w Legii. Jest także znany jako skuteczny szkoleniowiec w sytuacjach kryzysowych. Na ratunek był zatrudniany w Legii Warszawa i w reprezentacji Rosji. Bardzo dobrze przebrnął przez trudny czas. Zespoły pod jego wodzą zaczęły notować dobre wyniki – mówił Kowalewski w rozmowie z Championat.com.

Jeśli reprezentacja Polski nie zakwalifikuje się na mundial w Katarze, będzie to wielki cios. Przy takim obrocie wydarzeń będzie potrzebna osoba, która poradzi sobie w trudnej sytuacji. Czerczesow wielokrotnie udowadniał, że dobrze radzi sobie w trudnych sytuacjach. Nie zdziwię się, jeśli zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski – dodał 44-latek.

Czerczesow aktualnie pozostaje bez pracy. W swoim trenerskim CV ma natomiast takie zespoły jak: Terek Grozny, Amkar Perm, czy Dynamo Moskwa.

Czytaj więcej: Legia Warszawa – Spartak Moskwa: typy, kursy, zapowiedź (09.12.2021)

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 21 stycznia 2022 07:44.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze