Finlandia – Francja: epicki występ Mbappe, gol i asysta gwiazdy PSG

Kylian Mbappe

Reprezentacja Francja w ostatnim spotkaniu w ramach eliminacji do mistrzostw świata pokonała Finlandię 2:0 (0:0). Dzięki tej wygranej Trójkolorowi zakończyli rywalizację w grupie D na pierwszym miejscu z 18 punktami.

• Reprezentacja Francja we wtorkowy wieczór odniosła piąte zwycięstwo w ramach eliminacji do mistrzostw świata
  • Trójkolrowi w pokonanym polu pozostawi Finlandię, wygrywając 2:0
  • Bohaterem spotkania w Helsinkach został Kylian Mbappe

Finlandia – Francja: show Mbappe

Reprezentacja Francji chciała odnieść trzecie z rzędu zwycięstwo we wtorkowy wieczór. Gospodarze nie zamierzali jednak ułatwiać zadania podopiecznym Didiera Deschampsa. Tym bardziej że Finowie też liczyli się przed startem spotkania w walce o miejsce w barażach, rywalizując o drugie miejsce w tabeli grupy D z Ukrainą.

Pierwsza połowa rywalizacji w Helsinkach była bardzo słaba. Nie tylko zabrakło w niej goli, ale także sytuacji strzeleckich. Goście od pierwszych fragmentów rywalizacji byli zespołem dominującym, ale z czasem reprezentacja Finlandii zaczynała przejmować inicjatywę. W końcowce pierwszej odsłony nawet miała delikatną przewagę.

Po zmianie stron Trójkolorowi nie dali jednak żadnych szans swoim rywalom. Sygnał do ataku dał Karim Benzema, który otworzył wynik rywalizacji. Napastnik Realu Madryt w 66. minucie wykorzystał podanie od Kyliana Mbappe i wyprowadził Francję na prowadzenie. Tymczasem 10 minut później piłkarz Paris Saint-Germain sam wpisał się na listę strzelców i ostatecznie ekipa Deschampoa wygrała 2:0.