FIFA potwierdza status Casha

Matty Cash
Pressfocus Na zdjęciu: Matty Cash

Matty Cash bez żadnych przeszkód może grać w reprezentacji Polski. W środę jego statut oficjalnie potwierdziła FIFA.

Czytaj dalej…

  • Matty Cash został powołany na ostatnie mecze reprezentacji Polski w eliminacjach MŚ 2022
  • Obrońca Aston Villi Birmingham zgromadził komplet dokumentów dotyczących obywatelstwa
  • Do pełni szczęścia potrzebne było tylko oficjalne potwierdzenie ze strony FIFA, że Cash może występować w rozgrywkach reprezentacyjnych pod jej egidą

Cash może grać w reprezentacji Polski

Matty Cash na początku listopada odebrał w ambasadzie RP w Londynie tymczasowy paszport. W tym samym czasie otrzymał również pierwsze powołanie do reprezentacji Polski, na kończące eliminacje MŚ 2022 spotkania z Andorą i Węgrami. Aby mógł jednak wystąpić w którymś z tych meczów, potrzebna była zgoda ze strony FIFA.

W związku z tym, PZPN musiał przesłać do Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej szereg dokumentów. Chodziło o oświadczenie Casha dotyczące chęci jego gry w reprezentacji Polski, skan paszportu jego babci, Janiny Kalisiewicz, potwierdzenie polskiego obywatelstwa, a także zaświadczenie od FA, że prawy wahadłowy Aston Villi nie grał nigdy w żadnej z angielskich reprezentacji.

W środę rzecznik prasowy reprezentacji Polski, a także team manager, Jakub Kwiatkowski potwierdził, że FIFA oficjalnie potwierdziła statut Matty`ego Casha. Tym samym nie ma już żadnych przeszkód, aby 24-latek zadebiutował w listopadzie w reprezentacji Polski.

Przeczytaj również: Czy Polska dużo zyska z Mattym Cashem w składzie?

Komentarze