Dania jedzie na mundial. Doskonały bilans Duńczyków

Piłkarze reprezentacji Danii
Piłkarze reprezentacji Danii PressFocus

Reprezentacja Danii została trzecim finalistą przyszłorocznych mistrzostw świata. Podopieczni Kaspera Hjumlanda wywalczyli awans po wtorkowej wygranej 1:0 z Austrią przed własną publicznością.

  • Reprezentacja Danii pokonała we wtorek 1:0 Austrię
  • Duńczycy dzięki tej wygranej zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli grupy F i awans do turnieju finałowego mistrzostw świata
  • Pewni gry w MŚ 2022 są również reprezentacje Kataru i Niemiec

Fantastyczny bilans Duńczyków

Duńczycy od początku eliminacji imponowali świetną formą i skutecznością. Po siedmiu kolejkach mieli na swoim koncie komplet 21 punktów, a przy tym mogli pochwalić się fantastycznym bilansem bramkowym 26:0.

W meczu 8. kolejki grupy F Duńczycy podejmowali u siebie Austrię. Ponownie stanęli na wysokości zadania i po trafieniu Joakima Maehle w 53. minucie wygrali 1:0. Wygrana gwarantowała Duńczykom pierwsze miejsce w grupowej tabeli.

Po wtorkowej serii spotkań Dania, na dwie kolejki przed zakończeniem eliminacji, ma siedem punktów przewagi nad drugą Szkocją.

Dania dołączyła do Niemiec

W poniedziałek awans na turniej finałowy mistrzostw świata, który w przyszłym roku rozegrany zostanie w Katarze, wywalczyła także reprezentacja Niemiec. Podopieczni Hansiego Flicka pierwsze miejsce w swojej grupie zapewnili sobie po wysokiej wygranej 4:0 nad Macedonią Północną.

Dania jest trzecim finalistą turnieju finałowego. Pewni gry w turnieju są również gospodarze – Katarczycy.

Zobacz także: Niemcy dołączyli do gospodarzy. Poznaliśmy finalistę MŚ 2022

Komentarze