Wyczekiwany sukces San Marino. Czekali na to od meczu z Polską!

San Marino na moment zszokowało piłkarską Europę i świata. Najsłabsza reprezentacja na według rankingu FIFA strzeliła bramkę w meczu z Danią w el. do Euro 2024.

Piłkarze San Marino
IMAGO Na zdjęciu: Piłkarze San Marino
  • Do sporej sensacji mogło dojść w meczu eliminacji Euro 2024 w grupie H
  • San Marino potrafiło strzelić bramkę Duńczykom, którzy byli wyraźnym faworytem
  • Najniżej notowana kadra na świecie na strzelenie gola czekała od meczu z Polską

San Marino zapamięta ten mecz na długo. Sensacja była blisko

San Marino trafiło do grupy H w eliminacjach do Euro 2024. Ostatnia reprezentacja w rankingu FIFA za przeciwników w tych kwalifikacjach ma: Irlandię Północną, Finlandię, Kazachstan, Słowenię oraz Danię.

We wtorkowy wieczór San Marino podejmowało u siebie Danię. Przyjezdni na przerwę schodzili przy wyniku 1:0 po bramce Rasmusa Hojlunda. Do sensacji doszło w drugiej połowie. Alessandro Golinucci po upływie godziny gry doprowadził do remisu 1:1 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i uderzeniu z pierwszej piłki w polu karnym.

Antoni Majewski w serwisie X wyliczył, że San Marino na bramkę czekało 1549 minut. Po raz ostatni kadra ta trafiła do siatki w meczu z Polską (05.09.2021). Dania strzeliła później na 2:1 i finalnie wygrała ten trudny mecz.