Sensacja w Skopje! Włosi gubią punkty w starciu z Macedonią Północną

Reprezentacja Włoch w sobotni wieczór mierzyła się w Skopje z Macedonią Północną w ramach eliminacji do EURO. Spotkanie ostatecznie zakończyło się sensacyjnym remisem 1:1. Gole strzelali w tym meczu Ciro Immobile oraz Enis Bardhi.

Luciano Spalletti
IMAGO / LaPresse Na zdjęciu: Luciano Spalletti
  • Reprezentacja Włoch podejmowała w sobotni wieczór Macedonię Północną
  • Mecz zakończył się sensacyjnym remisem 1:1
  • Nie taki debiut sobie wyobrażał Luciano Spalletti

Eliminacje do EURO. Włosi tylko remisują z Macedonią Północną

W sobotni wieczór mierzyły się ze sobą reprezentacje Macedonii Północnej oraz Włoch w ramach eliminacji do przyszłorocznego EURO. Mecz zapowiadał się na jednostronny, ale “Squadra Azzurra” nie wspominała dobrze ostatnich starć z zespołem obecnie prowadzonym przez Blago Milewskiego.

Pierwsza połowa nie przyniosła sporo emocji. Zawodnicy obu drużyn mieli problem z murawą, która na stadionie w Skopje była w tragicznym stanie. Najlepsze okazje do zdobycia bramek mieli Włosi, ale piłka po strzale Sandro Tonalego wylądowała na słupku, a uderzenie Bryana Cristante zatrzymał Stołe Dimitriewski.

Drugą część spotkania świetnie rozpoczęli Włosi. Groźny strzał Nicolo Barelli zatrzymał się na poprzeczce, ale futbolówka wpadła wprost na głowę Ciro Immobile, który zmienił rezultat meczu na 1:0. Po strzelonym golu uszło powietrze z reprezentantów Italii. Grało im się lżej, ale przy tym tworzyli mniej sytuacji. Im dalej w las, tym Macedończycy częściej dochodzili do głosu. Blisko trafienia był Eljif Ełmas, ale piłkarza po jego strzale minimalnie minęła bramkę strzeżoną przez Gianluigiego Donnarummę. W 81. minucie stadion w Skopje oszalał. Przepięknym trafieniem z rzutu wolnego bowiem popisał się Enis Bardhi. “Squadra Azzurra” próbowała ponownie wyjść na prowadzenie, ale nie potrafili skruszyć macedońskiego muru i mecz zakończył się remisem 1:1.

Macedonia Północna już we wtorek zmierzy się w ramach eliminacjo do EURO z reprezentacją Malty. Natomiast “Squadra Azzurra” tego samego dnia stawi czoła niezwykle groźnej Ukrainie, z którą bezpośrednio walczy o wyjazd na turniej.

Macedonia Północna – Włochy 1:1