Tu w marcu zagra Ukraina. Dobra wiadomość dla polskich kibiców

Ukraina o awans na Euro 2024, tak samo jak reprezentacja Polski, powalczy w barażach. Nasi wschodni sąsiedzi w półfinale zmierzą się z Bośnią i Hercegowiną, natomiast w drugim meczu zagrają z Izraelem lub Islandią. To spotkanie odbędzie się we Wrocławiu.

El. Euro 2024: Ukraina - Włochy
Obserwuj nas w
IMAGO / Vitalii Kliuiev Na zdjęciu: El. Euro 2024: Ukraina - Włochy
  • Ukraina o awans na Euro 2024 walczy w dwustopniowych barażach
  • Najpierw czeka ją mecz z Bośnią i Hercegowiną, a w przypadku wygranej starcie z lepszym z pary Izrael – Islandia
  • Drugie marcowe starcie zaplanowano we Wrocławiu na Tarczyński Arena

Euro 2024: Ukraina w marcu zagra we Wrocławiu

Znamy już 21 drużyn, które wystąpią na przyszłorocznych Mistrzostwach Europy. O pozostałe trzy miejsca na Euro 2024 walczy 12 drużyn, które mierzą się ze sobą w dwustopniowych barażach. W tym gronie znalazła się m.in. reprezentacja Polski, która najpierw spotka się z Estonią, a w finale czeka na nią lepszy z pary Walia – Finlandia.

O awans na turniej organizowany w Niemczech walczy także Ukraina. Naszym wschodnim sąsiadom los przydzielił Bośnię i Hercegowinę, z którą zmierzą się na wyjeździe. Natomiast finałowy pojedynek lub w przypadku porażki z BiH mecz towarzyski odbędzie się w Polsce. Stadionem, na którym odbędzie się starcie z Izraelem lub Islandią będzie wrocławska Tarczyński Arena.

– Na naszą decyzję wpłynęło między innymi doświadczenie z organizacji meczu kwalifikacyjnego Euro 2024 Ukraina – Anglia w tym mieście. Wypełnione trybuny stadionu o pojemności 45 tysięcy miejsc emocjonalnie wspierały naszą kadrę, która zremisowała z liderem grupy. Mam nadzieję, że w marcu przyszłego roku reprezentacja Ukrainy osiągnie we Wrocławiu wynik, który zadowoli nas wszystkich – powiedział Wadim Kostiuczenko, wiceprezes federacji.

Mecz Bośnia i Hercegowina – Ukraina w barażach do Euro 2024 odbędzie się 21 marca 2024 roku, natomiast pojedynek we Wrocławiu zostanie rozegrany 26 marca.

Jeżeli będziesz miał/miała taką możliwość, wybierzesz się na mecz Ukrainy we Wrocławiu?

Tak, chętnie oglądam spotkania na żywo 0%
Nie, tego dnia będę śledził starcie z udziałem reprezentacji Polski 100%
6+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak, chętnie oglądam spotkania na żywo
  • Nie, tego dnia będę śledził starcie z udziałem reprezentacji Polski

Komentarze