Reprezentacja Portugalii lepsza bez Ronaldo? “Jego etyka pracy jest zaraźliwa”

Reprezentacja Portugalii zaprezentowała niezwykłą skuteczność w meczu eliminacji do Euro 2024 przeciwko Luksemburgowi. Na temat tej rywalizacji wypowiedział się po spotkaniu Roberto Martinez.

Roberto Martinez
fot. Imago / Gerry Schmitt Na zdjęciu: Roberto Martinez
  • Ze świetnej strony pokazała się reprezentacja Portugalii w starciu z Luksemburgiem
  • Po spotkaniu opinią na temat swojej drużyny bez Cristiano Ronaldo podzielił się Roberto Martinez
  • Hiszpan przekonywał, że reprezentacja Portugalii inspirowana jest poziomem i etyką pracy Pepe oraz CR7

“Cristiano jest bardzo ważną częścią tego zespołu”

Reprezentacja Portugalii w ostatnim czasie jest nie do poznania. Zdecydowanie widać, że zawodnicy cieszą się grą. W poniedziałkowy wieczór Portugalczycy odnieśli najwyższe zwycięstwo w historii (9:0), mimo że z powodu nadmiaru żółtych kartek nie mógł zagrać Cristiano Ronaldo. Czy reprezentacja Portugalii gra lepiej bez gwiazdy Al-Nassr?

– Nie. Cristiano jest bardzo ważną częścią tego zespołu, podobnie jak Pepe. Ich poziom i etyka pracy są zaraźliwe i stanowią ważną wartość dla zespołu. Musimy dać szansę zawodnikom, zarówno Ramosowi, jak i Jocie, którzy pokazali, na co ich stać – przekazał Roberto Martinez cytowany przez O Jogo.

– Ronaldo jest doświadczony, wyjątkowy, nie ma co porównywać i wątpić. Niemniej ten zespół jest gotowy na zwycięstwo bez Cristiano – dodał selekcjoner reprezentacji Portugalii.

Czytaj więcej:El. Euro 2024: rekordowy występ Portugalii, Chorwacja uniknęła wpadki

Komentarze