Probierz na gorąco skomentował sukces reprezentacji Polski

Michał Probierz na antenie TVP Sport na gorąco skomentował awans reprezentacji Polski na Euro 2024. Selekcjoner reprezentacji Polski nie krył zadowolenia ze zrealizowania celu, jakim była promocja na mistrzostwa Europy.

Michał Probierz
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Michał Probierz
  • Polska awansowała na Euro 2024
  • Biało-Czerwoni w finale baraży pokonali Walię
  • Probierz skomentował występ reprezentacji

Probierz zadowolony z gry reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski w finale baraży potrzebowała rzutów karnych, by wyeliminować Walię. Regulaminowy czas gry oraz dogrywka zakończyły się bezbramkowym remisem. Bohaterem Biało-Czerwonych został Wojciech Szczęsny, który wybronił decydującą “jedenastkę”.

– Nie było to łatwe spotkanie, bo wiedzieliśmy, że Walia u siebie jest groźna. Dla nas najważniejsze było to, żeby realizować nasz pomysł na grę i to zrobiliśmy. Nie oddawaliśmy zbyt wiele strzałów, ale liczył się tylko awans – przyznał Michał Probierz na antenie TVP Sport.

– Zdaje sobie sprawę, jakich piłkarzy prowadzimy. To naprawdę dobrzy zawodnicy i rzadko się zdarza, by móc trenować takich graczy. Tu nie trzeba krzyczeć. Czasami rzeczywiście człowiek patrzy z boku. Tutaj raz się powie i drużyna to realizuje. Nie wyszły nam dwa, trzy stałe fragmenty gry, które przygotowaliśmy, ale byliśmy blisko zdobycia bramek. Chłopaki pokazali, że tworzą dobrą drużynę – dodał selekcjoner.

– Cieszę się, że jedziemy na te mistrzostwa. Miałem okazję być zawodnikiem w Bundeslidze, ale za dużo nie pograłem. Mam nadzieję, że pojadę na Euro, bo to różnie bywa… [śmiech]. Dziękuje prezesowi bo zaufał mi w takim najtrudniejszym momencie – mówił z uśmiechem Probierz.

Zobacz również: Piłkarz Lecha bohaterem! Dał sensacyjny awans na Euro!

Komentarze