Polska – Albania: Świderski daje prowadzenie, Lewandowski blisko podwyższenia [LIVE]

Reprezentacja Polski w drugim meczu eliminacji EURO 2024 o punkty walczy w pojedynku z Albanią. Biało-Czerwoni po słabym meczu z Czechami i porażką 1:3 mieli coś do udowodnienia w dzisiejszym starciu.

Robert Lewandowski
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski
  • Biało-Czerwoni zaliczyli falstart w eliminacjach EURO 2024
  • Drużyna Santosa przegrała z Czechami 1:3
  • Albania na drodze polskiej kadry po punkty w eliminacjach

Polska gra z Albanią o punkty w grupie E

Mecz Polska – Albania na PGE Narodowym w Warszawie rozpoczął się punktualnie o godzinie 20:45. Zobacz wyjściowe jedenastki obu drużyn na to spotkanie.

Początek spotkania był dość spokojny. Delikatną przewagę pod kątem posiadania piłki osiągnęli Polacy, a nie wiele z tego wynikało pod bramką rywala.

Natomiast zdecydowanie konkretniejsi byli Albańczycy, którzy próbowali szybkiej gry ofensywnej i to nasi rywale w pierwszych dwudziestu minutach mieli więcej z gry stwarzając sobie więcej sytuacji.

Przełamanie przyszło dopiero w 40. minucie spotkania. Najpierw w słupek trafił Kamiński, a do odbitej piłki doszedł Świderski, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza rywali.

Do szatni obie drużyny zeszły przy jednobramkowym prowadzeniu Biało-Czerwonych.

Druga połowa zaczęła się od ładnej akcji Polaków zakończonej strzałem Zalewskiego, jednak wraz z upływem czasu do głosu doszli Albańczycy, którzy mieli dwie dobre okazje strzeleckie. Na nasze szczęście dwukrotnie dobrze zachował się Wojciech Szczęsny.

W 63. minucie znakomitą akcję przeprowadził Lewandowski, który przerzucił futbolówkę nad Strakoshą, ale na posterunku byli defensorzy, którzy wybili piłkę sprzed linii bramkowej.