Ibrahimović znów przekroczył granice

Reprezentacja Szwecji w marcu rozegra dwa spotkania w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. Rywalami Skandynawów będą Belgowie i Azerowie. Tymczasem selekcjoner szwedzkiej ekipy powołał do kadry Zlatana Ibrahimovicia w wieku 41 lat.

Zlatan Ibrahimović
fot. PressFocus Na zdjęciu: Zlatan Ibrahimović
  • Selekcjoner reprezentacji Szwecji ogłosił nazwiska piłkarzy powałnych na mecze z Belgią i Azerbejdżanem
  • W kadrze Trzech Koron znalazł się między innymi Zlatan Ibrahimović
  • W tym sezonie 41-latek spędził na boisku 68 minut

Zlatan Ibrahimović powołany przez Janne Anderssona

Reprezentacja Szwecji marcowe spotkania rozegra w roli gospodarza. Najpierw już 24 marca ekipa Janne Anderssona zmierzy się z Belgią, a kilka dni później z Azerbejdżanem. W kadrze Trzech Koron znalazł się między innymi Zlatan Ibrahimović. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że napastnik AC Milan ma 41 lat.

Zlatan rozegrał trzy nieco dłuższe występy w Milanie i czuje się gotowy do gry. Jest w przyzwoitej formie, mimo że był nieobecny przez jakiś czas – powiedział selekcjoner reprezentacji Szwecji po ogłoszeniu kadry na zbliżające się mecze eliminacji do Euro 2024.

Myślę, że może nam pomóc. Przede wszystkim na boisku, ale także poza nim – dodał Andersson.

Ibrahimović wrócił do reprezentacji rok temu, ale nie mógł pomóc Szwedom uniknąć porażki z Polską (0:2) w finale baraży eliminacji mistrzostw świata. Kolejne spotkania opuścił z powodu kontuzji kolana.

Szwedzki napastnik w tym sezonie rozegrał trzy mecze w Milanie, spędzając na boisku łącznie 68 minut. Obecna umowa Ibrahimovicia z klubem z San Siro obowiązuje do końca czerwca tego roku.

Czytaj więcej: Zwrot w sprawie meczu Polska – Albania na PGE Narodowym!

Komentarze