Dublet w debiucie w kilkadziesiąt sekund! Hiszpania zwycięstwem wita nowego trenera [WIDEO]

W sobotni wieczór na Estadio La Rosaleda w Maladze odbyło się spotkanie Hiszpania - Norwegia w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2024. W meczu prowadzonym przez sędziego Benoîta Bastiena triumfowali gospodarze, którzy zamknęli pojedynek w efektowny sposób.

Dani Olmo
PressFocus Na zdjęciu: Dani Olmo
  • Hiszpania – Norwegia to pierwszy mecz grupy A w el. do ME 2024
  • Gospodarze otworzyli wynik spotkania w 13. minucie za sprawą Daniego Olmo
  • W 84. minucie debiutujący Joselu zdobył swoją pierwszą bramkę, a chwile później miał już na koncie dublet

Hiszpania – Norwegia: Debiutujący Joselu bohaterem wieczoru

Starcie Hiszpania – Norwegia było drugim sobotnim spotkaniem w ramach rywalizacji w grupie A w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2024. Zmagania otworzył pojedynek Szkocji z Cyprem, wygrany przez ekipę Steve’a Clarke’a 3:0.

La Roja podejmowała ekipę Løvene na Estadio La Rosaleda. Gospodarze, którzy pod wodzą debiutującego Luisa de la Fuente rozpoczynali nowy rozdział w historii reprezentacji, byli wyraźnym faworytem tego starcia. Norwegia przyjechała do Malagi bez swojej największej gwiazdy, Erlinga Haalanda.

Już po 13 minutach gry Hiszpania potwierdziła przedmeczowe opinie. Na listę strzelców wpisał się Dani Olmo, który w niezwykle sprytny sposób przeciął mocne zagranie Alejandro Balde, który posłał piłkę przed bramkę. Zaskoczony Oerjan Nyland nawet nie zareagował. Duży udział w tej akcji mieli Mikel Merino i Alvaro Morata. Pierwszy z nich powalczył o futbolówkę na prawej flance, natomiast drugi zszedł do środka i podał do asystującego.

W pierwszej połowie obie ekipy miały okazje, by umieścić piłkę w siatce. W 29. minucie Kepa Arrizabalaga w znakomitym stylu powstrzymał strzał Frederika Aursensesa, a chwilę później Nyland popisał się kapitalną paradą po uderzeniu Merino.

Po zmianie stron żadna ze stron nie zdołał wykreować okazji, W 80. minucie Alexander Sorloth miał szansę na wyrównanie, ale po świetnym zagraniu Patricka Berka tuż przed bramkę napastnik Realu Sociedad nieczysto trafił w futbolówkę.

Cztery minuty później Joselu zamknął marzenia Norwegów na choćby jeden punkty. Snajper Espanyolu popisał się celnym strzałem głową po precyzyjnym dośrodkowaniu Fabiana Ruiza z lewego skrzydła. Kilkadziesiąt sekund po swoim pierwszym trafieniu Joselu znowu umieścił piłkę w siatce! 32-latek wykorzystał zamieszanie w szesnastce gości i z bliskiej odległości umiejętnie dobił próbę Oyarzabala.

El. do ME 2024: Hiszpania – Norwegia 3:0 (1:0)