W “polskiej grupie” już wszystko jasne. Za nami spotkanie Czech z Mołdawią

Reprezentacja Czech pokonała Mołdawię 3:0 i tym samym razem z Albanią bezpośrednio awansowała na Mistrzostwa Europy 2024. Polska ostatecznie zajęła trzecie miejsce w tabeli i zagra w barażach. Tak wygląda sytuacja w grupie E po ostatniej kolejce eliminacji.

Reprezentacja Czech
IMAGO / Katarzyna Plewczyńska / Fotostyk Na zdjęciu: Reprezentacja Czech
  • Czesi w poniedziałek walczyli z Mołdawianami o bezpośredni awans na EURO
  • Nasi południowi sąsiedzi nie zawiedli i wygrali 3:0 z niżej notowanym rywalem
  • To oznacza, że z grupy E kwalifikację do ME zapewniły sobie Albania i Czechy

Czesi oraz Albańczycy jadą na Mistrzostwa Europy 2024

Stawką poniedziałkowego pojedynku reprezentacji Czech z Mołdawią był bezpośredni awans na EURO 2024. Nasi południowi sąsiedzi dopełnili formalności i pokonali niżej notowaną drużynę 3:0, co oznacza, że dołączyli do Albanii, która już przed tą kolejką miała pewną kwalifikację.

Czesi w dzisiejszym spotkaniu prowadzenie objęli już w 14. minucie za sprawą gola Davida Doudery. W 55. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Vladislav Baboglo, a w związku z tym goście grali w dziesiątkę. To wykorzystali gospodarze, którzy w 72. minucie podwyższyli na 2:0.

W 90. minucie wynik meczu na 3:0 ustalił Tomas Soucek. Tym samym Albania oraz Czechy jadą na turniej do Niemiec, a reprezentacja Polski o bilet na Mistrzostwa Europy powalczy w barażach. W drugim poniedziałkowym starciu Albańczycy bezbramkowo zremisowali z Farerami. Eliminacje dobiegły już końca, a spotkania barażowe odbędą się w marcu.

Czechy – Mołdawia 3:0 (1:0)

1:0 David Doudera 14′

2:0 Tomas Chory 72′

3:0 Tomas Soucek 90′