Kolejna kontuzja w polskiej kadrze. Santos wysłał awaryjne powołanie

Bartosz Bereszyński z powodu kontuzji nie weźmie udziału w nadchodzących spotkaniach z Czechami i Albanią w ramach eliminacji do EURO 2024. W jego miejsce awaryjnie powołany został do reprezentacji Polski Tymoteusz Puchacz.

Tymoteusz Puchacz
PressFocus Na zdjęciu: Tymoteusz Puchacz
  • Kolejna kontuzja w polskiej kadrze
  • Bereszyński z powodu urazu nie zagra w nadchodzących spotkaniach
  • W jego miejsce Fernando Santos powołał Tymoteusza Puchacza

Bereszyński kontuzjowany. W jego miejsce powołany został Tymoteusz Puchacz

Reprezentacja Polski przygotowuje się do nachodzących spotkań eliminacji Mistrzostw Europy 2024, w których Biało – Czerwoni najpierw 24 marca w Pradze zagrają z Czechami, a trzy dni później na PGE Narodowym w Warszawie zmierzą się z Albanią. Fernando Santos nie może jednak w spokoju przygotowywać się do tych pojedynków, ponieważ kontuzja wykluczyła kolejnego zawodnika.

Tym razem urazu doznał Bartosz Bereszyński. – Zawodnik SSC Napoli podczas treningu doznał naciągnięcia jednego z więzadeł w stawie kolanowym. Uraz nie jest groźny, lecz jego leczenie potrwa około dwóch tygodni. W porozumieniu z klubem ustalono, że Bereszyński pozostanie na zgrupowaniu i jego rehabilitacja będzie prowadzona przez sztab medyczny kadry narodowej – czytamy na portalu Łączy Nas Piłka.

Fernando Santos w miejsce kontuzjowanego Bartka Bereszyńskiego zdecydował powołać się Tymoteusza Puchacza, który jest zawodnikiem Unionu Berlin, ale obecnie przebywa na wypożyczeniu w Panathinaikosie Ateny. Defensor w tym sezonie wystąpił w dziesięciu spotkaniach greckiej ekstraklasy, jednak zazwyczaj pojawiał się na boisku w roli rezerwowego. Na placu gry spędził niecałe 300 minut.

Zobacz również: Jak radził sobie Santos w debiutach z reprezentacją Grecji i Portugalii?

Komentarze