Albania awansowała na Euro. Mołdawia wciąż walczy [WIDEO]

Reprezentacja Mołdawii zremisowała 1:1 z Albanią. Ten wynik powoduję, że Albania uzyskała awans na Euro, a o drugie miejsce powalczą Czesi z Mołdawią.

Sokol Cikalleshi
IMAGO / ZUMA Wire / Mikolaj Barbanell Na zdjęciu: Sokol Cikalleshi
  • Mołdawia remisuję 1:1 z reprezentacją Albanii
  • Do awansu na Euro reprezentacja Mołdawii potrzebuję zwycięstwa nad Czechami
  • Albania przypieczętowała awans na Mistrzostwa Europy

Zwycięski remis Albanii

Reprezentacja Albanii dzięki remisowi 1:1 z Mołdawią zapewniła sobie awans na Mistrzostwa Europy. Podopieczni Sylvinho zdobyli bramkę decydującą o awansie z rzutu karnego. W 25 minucie meczu sędzia wskazał na wapno, a Sokol Cikalleshi zamienił jedenastkę na gola.

Na wyrównujące trafienie Mołdawii musieliśmy czekać aż do końcówki meczu. W 87 minucie najpierw Damascan z czterech metrów trafił w słupek, a chwilę później Vladislav Baboglo doprowadził do remisu, strzelając wyrównującą bramkę. Tym samym przedłużył szansę swojej reprezentacji na awans do Mistrzostw Europy.

Remis w meczu Mołdawia – Albania i sprzyjający wynik starcia Polska – Czechy powoduję, że reprezentacja Mołdawii wciąż ma szansę na bezpośredni awans. Stanie się tak, jeśli w najbliższym spotkaniu drużyna znad brzegu Dniestru pokona reprezentację Czech. W przypadku remisu bądź porażki podopieczni Sergheia Clescenco nie zagrają na przyszłorocznych Mistrzostwach Europy w Niemczech.

Mołdawia 1-1 Albania

1-0 25′ Cikalleshi (rzut karny)

1-1 87′ Baboglo

Mołdawia: Railean – Revenco (Cojocaru 46′), Craciun, Baboglo, Posmac, Reabciuk – Motpan (Damascan 69′), Rata – Caimacov (Cojocari 76′), Nicolaescu (Stina 76′), Postolachi

Albania: Berisha – Hysaj, Ismajili, Djimsiti, Mitaj – Bajrami (Gjasula 80′), Ramadani, Asllani – Seferi, Asani (Muja 90+2′) – Cikalleshi (Daku 62′)