Zagłębie Lubin poszło za ciosem

Filip Starzyński
PressFocus Na zdjęciu: Filip Starzyński

W PKO Ekstraklasie Warta Poznań przegrała z Zagłębiem Lubin 0:2 (0:1). Miedziowi zanotowali trzeci triumf z kolei i awansowali na podium. Warta czeka na kolejne zwycięstwo w PKO Ekstraklasie od 6 sierpnia 2021 roku. W tym momencie poznaniacy są na 16. lokacie.

Warta Poznań liczyła, że pokona Zagłębie Lubin. Gospodarze mieli swoje okazje, ale razili nieskutecznością. W ósmej minucie Adam Zrelak nie wykorzystał podania od Jana Grzesika i nie trafił z kilku metrów.

Pod koniec premierowej odsłony tego spotkania powinno być 1:0. Z jeszcze lepszej sytuacji nie skorzystał Mateusz Kupczak, który nie był w stanie zamienić jedenastki na gola. Świetnie interweniował Dominik Hładun. Niewykorzystane okazje się mszczą. Gospodarze szybko się o tym przekonali. Erik Daniel precyzyjnie dograł w pole karne poznaniaków, a gola zdobył Tomas Zajić.

W 58. minucie do wyrównania mógł doprowadzić Zrelak. Napastnik Warty Poznań uderzył celnie, ale świetnie interweniował golkiper Miedziowych. Kilka minut potem było już 2:0 dla rywali. Pięknie z dystansu przymierzył Patryk Szysz i Miedziowi byli coraz bliżej trzeciego zwycięstwa z kolei.

Na kwadrans przed końcem podstawowego czasu gry znowu przypomniał o sobie Zrelak. Hładun sparował piłkę po jego uderzeniu na słupek. Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i Miedziowi triumfowali 2:0.