Lechia ogłosiła nazwisko nowego trenera

Piłkarze Lechii Gdańsk
Piłkarze Lechii Gdańsk PressFocus

Tomasz Kaczmarek został w środę nowym trenerem Lechii Gdańsk. Na stanowisku tym zastąpił zwolnionego po ostatniej ligowej kolejce Piotra Stokowca.

  • Lechia Gdańsk ogłosiła w środę nazwisko następcy Piotra Stokowca, który stracił pracę po ostatnim ligowym meczu z Radomiakiem Radom
  • Nowym trenerem zespołu z Trójmiasta został Tomasz Kaczmarek
  • Kaczmarek, który ostatnio był asystentem Kosty Runjaicia w Pogoni Szczecin, podpisał z klubem trzyletni kontrakt

Tomasz Kaczmarek trenerem Lechii Gdańsk

Lechia Gdańsk po sześciu rozegranych kolejkach zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Drużyna z Trójmiasta w ostatniej kolejce, choć prowadziła do przerwy 2:0, ostatecznie zremisowała 2:2 u siebie z jednym z beniaminków – Radomiakiem Radom. To właśnie po tym meczu władze klubu podjęły dość zaskakującą decyzję o rozstaniu z trenerem Piotrem Stokowcem.

Na ogłoszenie następcy Stokowca nie trzeba było długo czekać. Został nim 36-letni Tomasz Kaczmarek, który w ostatnim czasie pełnił rolę asystenta trenera Pogoni Szczecin Kosty Runjaicia. Wcześniej przez kilka lat współpracował między innymi z byłym selekcjonerem reprezentacji Stanów Zjednoczonych Bobem Bradley’em. Był członkiem jego sztabu w reprezentacji Egiptu oraz norweskim Stabaek. Umowa Kaczmarek z klubem z Gdańska obowiązywać będzie do 30 czerwca 2024 roku.

– Jestem dumny z faktu, że zostałem szkoleniowcem Lechii Gdańsk. Dziękuję za zaufanie jakim mnie obdarzono. Bardzo się cieszę ale mam tez świadomość dużej odpowiedzialności jaka spoczywa na moich barkach. W rozmowach z władzami Klubu szybko znaleźliśmy wspólny język ponieważ okazało się, ze mamy bardzo zbieżne poglądy na możliwości rozwoju drużyny i celów jakie zamierzamy osiągnąć w piłce – powiedział nowy szkoleniowiec Lechii, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

W roli trenera Lechii Gdańsk Tomasz Kaczmarek zadebiutuje 12 września. Prowadzona przez niego drużyna zmierzy się wówczas na wyjeździe z Wisłą Kraków.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 12. września 2021 14:57.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze