Przełamanie Termaliki! Szybkie ciosy beniaminka

Termalica
Pressfocus Na zdjęciu: Termalica

Termalica pokonała 3:1 (0:0) Górnik Zabrze w pierwszym meczu 9. kolejki Ekstraklasy. Beniaminek w pierwszej połowie grał gorzej, a później zaczął przegrywać, ale w osiem minut zamienił losy rywalizacji i odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Pierwszą połowę meczu zdominowali piłkarze Górnika Zabrze. Goście stwarzali sobie bardzo dużo sytuacji i część strzałów była skierowana w światło bramki, ale bezbłędnie spisywał się Łukasz Budziłek. Termalica grała za to bardzo słabo, o czym świadczy fakt, że w pierwszej połowie nie oddała ani jednego celnego uderzenia.

W drugiej połowie Górnik Zabrze szybko objął prowadzenie. W 55. minucie bramkę zdobył Janicki i wydawało się, że Termalica nie zdobędzie w niedzielę ani jednego punktu.

Beniaminek miał jednak swój moment i w osiem minut strzelił trzy gole. Najpierw rzut karny wykorzystał Piotr Wlazło, później gola strzelił Śpiewak, a następnie drugi raz jedenastkę na bramkę zamienił Wlazło i ustalił końcowy wynik na 3:1. Dla Termalici jest to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.