Grad goli Pogoni Szczecin, Efthymios Koulouris z hat-trickiem w dwanaście minut [WIDEO]

Pogoń Szczecin w piątkowy wieczór podejmowała na własnym obiekcie Ruch Chorzów w ramach 28. kolejki PKO Ekstraklasy.

Efthymios Koulouris
PressFocus Na zdjęciu: Efthymios Koulouris
  • Pogoń Szczecin mierzyła się z Ruchem Chorzów
  • Zdecydowanym faworytem byli gospodarze
  • Trzy gole Efthymiosa Koulourisa

Samobójczy gol Bartolewskiego

Pogoń Szczecin wciąż liczy się w walce o mistrzostwo Polski. W poprzedniej kolejce Portowcy ulegli z Lechem Poznań 0:1. Dzisiejszym rywalem szczecinian był Ruch Chorzów, który zajmuje przedostatnią lokatę w Ekstraklasie.

Pierwsza kontra Pogoni doprowadziła do bramki. Linus Wahlqvist próbował z prawej strony boiska dograć do kolegów w pole karne, ale lot piłki przeciął Mateusz Bartolewski i futbolówka trafiła do siatki chorzowian.

W 35. minucie było już 2:0 dla zespołu Jensa Gustaffsona. Kamil Grosicki dograł z rzutu rożnego do Adriana Przyborka i 17-latek cieszył się z debiutanckiej bramki na poziomie Ekstraklasy.

Po zmianie stron Pogoń poszła za ciosem, a skutecznością zaimponował Efthymios Koulouris. Grecki w dwanaście minut skompletował hat-tricka. Gospodarze pomimo kolejnych kilku świetnych okazji rozbili ostatecznie chorzowian 5:0.

Pogoń Szczecin – Ruch Chorzów 5:0 (2:0)