Pięć goli Piasta, emocje w Derbach Dolnego Śląska

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław
PressFocus Na zdjęciu: Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław

Od pięciu zdobytych przez Piasta Gliwice bramek rozpoczęła się rywalizacja w 13. kolejce PKO Ekstraklasy. Podopieczni Waldemara Fornalika efektownie 5:0 pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała. W drugim dzisiejszym meczu Zagłębie Lubin rzutem na taśmę pokonało 2:1 Śląsk Wrocław.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Piast Gliwice 0:5

Piątkowe spotkanie w Bielsku-Białej od początku toczyło się pod dyktando Piasta, ale na pierwszego gola trzeba było czekać do 38. minuty. Wówczas prowadzenie dla gości uzyskał Jakub Świerczok, a trzy minuty później podwyższył na 2:0 z rzutu karnego. W drugiej połowie kolejne trafienia dołożyli Piotr Malarczyk, Sebastian Milewski i Tiago Alves.

Pełna relacja z meczu >

Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław 2:1

Jeszcze kilkadziesiąt sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego wydawało się, że Derby Dolnego Śląska zakończą się remisem 1:1 i podziałem punktów. Wrocławianie prowadzili w tym meczu po trafieniu Erika Exposito, ale w drugiej połowie do wyrównania z rzutu karnego doprowadził Drażen Drazic. Bohaterem ostatniej akcji spotkania został natomiast Kamil Kruk, który w czwartej minucie doliczonego czasu gry zapewnił trzy punkty Miedziowym.