Lech Poznań - Zagłębie Lubin
Lech Poznań - Zagłębie Lubin Pressfocus

Piąty mecz z rzędu bez zwycięstwa, Lech ponownie traci punkty

W ostatnim piątkowym meczu 16. kolejki Ekstraklasy Lech Poznań zmierzył się z Zagłębiem Lubin. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Dla Kolejorza jest to piąta kolejka z rzędu bez kompletu punktów.

W pierwszej połowie częściej przy piłce utrzymywali się zawodnicy Lecha Poznań. Aczkolwiek to Zagłębie Lubin stworzyło więcej sytuacji i częściej oddawało strzały na bramkę. W 12. minucie Miedziowi mieli pierwszą dogodną okazję z rzutu wolnego, ale Starzyński trafił w mur, a dobitkę Mraza spokojnie wyłapał Van Der Hart.

Zabrakło innych dogodnych okazji w pierwszej połowie, dlatego do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Kolejorz zdołał oddać tylko jeden celny strzał na bramkę w tej odsłonie spotkania.

W drugiej połowie sytuacja boiskowa nieco się zmieniła. Lech Poznań zdecydowanie przeważał i stwarzał sobie bardzo dużo okazji. Tylko jedną z nich zakończyli strzałem celnym, który nie zagroził bramce przeciwnika. Szkoleniowiec Dariusz Żuraw skorzystał z aż pięciu zmian, aby odwrócić losy meczu, ale do końcowego gwizdka utrzymał się bezbramkowy remis.

Lech Poznań ostatecznie podzielił się punktami z Zagłębiem Lubin. Obie drużyny awansowały w tabeli o jedną pozycję. Kolejorz plasuje się obecnie na dziewiątym miejscu, a Miedziowi awansowali na szóstą pozycję. Dla gospodarzy tego spotkania jest to piąty mecz bez zwycięstwa w Ekstraklasie.

Komentarze