Piast oddalił się od strefy spadkowej po derbach z Górnikiem [WIDEO]

Piast Gliwice zanotował ważne zwycięstwo nad Górnikiem Zabrze (1:0). Jedyną bramkę dla gospodarzy strzelił na początku meczu Grzegorz Tomasiewicz. Zdobyte w piątek trzy punkty pozwolą Piastunkom oddalić się od strefy spadkowej.

Grzegorz Tomasiewicz
PressFocus Na zdjęciu: Grzegorz Tomasiewicz
  • Piast Gliwice pokonał Górnik Zabrze w meczu 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy
  • Jedyną bramkę strzelił w 12. minucie Grzegorz Tomasiewicz
  • Piastunki mają obecnie sześć punktów przewagi nad strefą spadkową

Gol Tomasiewicza na wagę ważnego zwycięstwa Piasta

Piątkowy mecz był ważny dla układu dolnej części tabeli PKO BP Ekstraklasy. Lepiej zaczął Piast Gliwice. Już w czwartej minucie Michał Chrapek zdecydował się na mocny strzał zza pola karnego. Z nim z najwyższym trudem poradził sobie bramkarz Górnika Zabrze. Chwilę później Daniel Bielica nie miał już jednak nic do powiedzenia. Po szybkiej wymianie piłki prawym skrzydłem ruszył Arkadiusz Pyrka. Odegrał do Alexandrosa Katarnisa, a jego zagranie zostało zablokowane. Futbolówka spadła pod nogi Grzegorza Tomasiewicza, który otworzył wynik.

Gospodarze dominowali w pierwszej połowie. Zabrzanie nieźle rozgrywali piłkę, ale tylko do wejścia w ostatnią tercję boiska. Po zmianie stron bliski podwyższenia prowadzenia był Jakub Czerwiński. Jego główkę obronił jednak golkiper. Górnik czasem się odgryzał, a bliski wyrównania w końcówce był Norbert Wojtuszek, ale jego strzał z głową wybronił Frantisek Plach.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie. Piast oddalił się na sześć punktów od strefy spadkowej. Z kolei Górnik ma spore szanse, by pod koniec kolejki znaleźć się “pod kreską”.