Piast Gliwice podjął decyzję ws. Świerczoka

Jakub Świerczok
fot. PressFocus Na zdjęciu: Jakub Świerczok

Jakub Świerczok w ostatnim czasie budzi mnóstwo emocji. Zawodnik przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski przed Euro, a jego wypożyczenie do Piasta Gliwice obowiązuje tylko do końca czerwca. Klub z Górnego Śląska za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformował, że chce wykupić napastnika z Łudogorca Razgrad.

  • Piast Gliwice podjął decyzję o wykupieniu Jakuba Świerczoka z Łudogorca Razgrad
  • Suma transakcji ma wynieść milion euro
  • Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planami władz Niebiesko-czerwonych, to 28-latek stanie się piłkarzem gliwiczan na zasadzie transferu definitywnego

Piast Gliwice chce zatrzymać reprezentanta Polski

Jakub Świerczok dołączył do ekipy z Gliwic latem minionego roku. 28-latek był w ostatniej kampanii mocnym punktem Piasta. Zawodnik był najskuteczniejszym polskim piłkarzem w PKO Ekstraklasie, mogącym pochwalić się dorobkiem 15 goli w 23 spotkaniach. Taki stan rzeczy przyczynił się do tego, że władze Niebiesko-czerwonych zdecydowały się na wykupienie reprezentanta Polski.

“Informujemy, że Piast Gliwice podjął decyzję o aktywacji klauzuli wykupu Jakuba Świerczoka z Łudogorca Razgrad i rozpoczął procedury transferowe, wynikające z zapisów w umowie między klubami” – czytamy w oświadczeniu klubu.

Serwis Weszlo.com informował natomiast, że suma transakcji ma wynieść milion euro. Niewykluczone jednak, że w kolejnej kampanii Świerczok będzie bronił barw innego klubu. Ewentualne udane występy w trakcie turnieju mogą sprawić, że po zawodnika zgłoszą inne kluby, dzięki czemu Piast będzie mógł jeszcze zarobić na piłkarzu.

Jak dotąd Świerczok w koszulce gliwickiej drużyny rozegrał łącznie 28 spotkań, strzelając w nich 17 goli. W przeszłości zawodnik bronił barw między innymi: K’lautern, Górnika Łęczna, czy GKS- Tychy. W drużynie narodowej piłkarz zaliczył cztery występy, zdobywając w nich jedną bramkę.

Czytaj więcej: Polska – Słowacja: tak stawiają kibice, wielka wiara w Biało-czerwonych

Komentarze