Były selekcjoner Bośni przejmie stery w Lechii Gdańsk?

Według informacji przekazywanych przez Łukasza Gikiewicza, Lechia Gdańsk rozważa zatrudnienie nowego trenera. Jego zdaniem stery w gdańskim klubie może objąć Ivaylo Petev, który był między innymi selekcjonerem reprezentacji Bośni i Hercegowiny.

Ivaylo Petev
PressFocus Na zdjęciu: Ivaylo Petev
  • Petev może zostać nowym trenerem Lechii Gdańsk
  • Takie informacje przekazał Łukasz Gikiewicz
  • Gdańszczanie znajdują się w strefie spadkowej PKO Ekstraklasy

Petev nowym trenerem Lechii Gdańsk?

Lechia Gdańsk rozgrywa fatalny sezon w PKO Ekstraklasie. Gdańszczanie po 23. kolejkach zajmują przedostatnie miejsce w tabeli ze stratą trzech punktów do bezpiecznej strefy. Biało-zieloni mają obecnie na swoim koncie trzy porażki z rzędu, a w piątek zostali upokorzeni przy Bułgarskiej w Poznaniu, gdy Lech zwyciężył aż 5:0.

Słabe wyniki powodują, że w Gdańsku pojawiają się głosy na temat ewentualnej zmiany trenera pierwszego zespołu. Obecnie tą funkcję sprawuję Marcin Kaczmarek, który prowadzi zespół od września 2022 roku. Pod jego wodzą gdańszczanie rozegrali szesnaście spotkań średnio zdobywając 1,25 punktu na mecz.

Łukasz Gikiewicz informuje, że nowym trenerem Lechii Gdańsk może zostać Ivaylo Petev. Jego zdaniem klub z Pomorza nawiązał już pierwsze kontakty z zagranicznym szkoleniowcem.

Bułgarski trener pozostaje bez pracy od 1 stycznia tego roku, gdy przestał pełnić funkcję selekcjonera Bośni i Hercegowiny. Warto przypomnieć, że Petev w latach 2019-20 prowadził też Jagiellonię Białystok.

Zobacz również: Barcelona nie potrafi “dobić” rywala, ciekawa statystyka Katalończyków

Komentarze