Oficjalny komunikat ws. meczu Stal – Raków

Piłkarze Rakowa Częstochowa
Piłkarze Rakowa Częstochowa fot. PressFocus

Mecz w ramach 23. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Stalą Mielec a Rakowem Częstochowa nie odbędzie się w najbliższą sobotę. W oficjalnym komunikacie poinformowano, że spotkane zostanie przełożone.

Mecz Stal – Raków przełożony

Powodem przełożenia meczu było kilka przypadków zakażenia na COVID-19 w szeregach Niebiesko-czerwonych. Już w rozmowie z naszym serwisem rzecznik prasowy Rakowa przekazał, że klub złożył wniosek w sprawie przełożenia spotkania. Rozpatrzono go pozytywnie przez przedstawicieli władz PKO Ekstraklasy.

“Ze względu na pozytywne wyniki testów w zespole Rakowa Częstochowa, Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. przełożył sobotni mecz PGE FKS Stal Mielec – Raków Częstochowa w ramach 23. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy” – czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowany na stronie Ekstraklasa.org.

Jak na razie nie podano nowego terminu rozegrania spotkania. Wskazany będzie po konsultacjach z oficjalnym nadawcą rozgrywek – telewizją CANAL+.

23. kolejka nie odbędzie się w komplecie

Po rozegraniu 22 meczów ligowych piłkarze Rakowa plasują się na trzeciej pozycji, legitymując się bilansem 37 punktów na koncie. Z kolei na 15. miejscu zadomowili się mielczanie. Tuż przed przerwą na spotkania reprezentacyjne mielczanie przegrali 1:3 z Wisłą Kraków. Z kolei zespół Marka Papszuna bezbramkowo zremisował z Górnikiem Zabrze.

Tymczasem w ramach 24. kolejki PKO Ekstraklasy zawodnicy Rakowa mają zmierzyć się na wyjeździe z Białą Gwiazdą. Stal natomiast na swoim stadionie zagra z ekipą Marcina Brosza. Bez wątpienia obie potyczki zapowiada się ciekawie.

Komentarze