Ekstraklasa: przełamanie Stali w Legnicy [WIDEO]

Said Hamulić
PressFocus Na zdjęciu: Said Hamulić

Stal Mielec przerwała serię dwóch ligowych porażek z rzędu i wywiozła zwycięstwo ze stadionu Miedzi Legnica (2:0). Gole dla gości zdobyli Said Hamulic i Adam Ratajczyk.

• Stal Mielec podchodziła do wyjazdowego meczu z Miedzią Legnica po dwóch porażkach z rzędu
  • Mielczanie zdołali wypunktować gospodarzy (2:0)
  • Bramki dla Stali zdobyli Hamulic i Ratajczyk

Stal nie dała szans Miedzi. Legniczanie pozostaną w strefie spadkowej

Dla Stali Mielec niedzielne spotkanie było idealną okazją do odbicia się po kiepskiej serii. Biało-Niebiescy podchodzili bowiem do niego po serii dwóch kolejnych porażek. Z kolei Miedź Legnica, jak dotąd, wygrała w Ekstraklasie tylko raz. Trudno wyobrazić sobie lepsze warunki do powrotu na zwycięską serię.

Początek spotkania był dość spokojny, ale po 20 minutach goście wyszli na prowadzenie. Adam Ratajczyk posłał prostopadłe podanie do Saida Hamulicia. Wydawało się, że Holender nieco wyrzucił się ze światła bramki, ale ten od razu ściął do środka. Nieniepokojony przez nikogo spokojnie oddał strzał pomiędzy nogami Pawła Lenarcika, otwierając wynik.

Gospodarze w 36. minucie mieli świetną okazję do wyrównania. Koldo Obieta otrzymał fenomenalne podanie od kolegi, ale źle przyjął. Zawahanie Hiszpana wykorzystał Bartosz Mrozek, który złapał piłkę. Mielczanie szybko odpowiedzieli. W 41. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Hamulic, ale tym razem przegrał pojedynek z bramkarzem. To nie podcięło jednak skrzydeł Stali. Jeszcze przed przerwą wyprowadziła szybką kontrę. Arkadiusz Kasperkiewicz zagrał na skrzydło do Ratajczyka, a ten potężnym uderzeniem podwoił prowadzenie gości.

Po zmianie stron Stal oddała rywalom piłkę, ale to nie przełożyło się na okazje bramkowe. Ostatecznie mecz zakończył się triumfem gości, a gospodarze coraz mocniej zakopują się w strefie spadkowej.