Zimowy armagedon paraliżuje Ekstraklasę. Mecz Wisły z Wartą się nie odbędzie, niepewna sytuacja w Łodzi

Wisła Płock
PressFocus Na zdjęciu: Wisła Płock

Obfite opady śniegu sprawiły, że piątkowe spotkanie Wisły Płock z Wartą Poznań zostało oficjalnie odwołane i przełożone na inny termin. Niewykluczone, że podobnie stanie się z meczem Widzew Łódź – Jagiellonia Białystok, bowiem sytuacja na stadionie w Łodzi również nie jest najlepsza.

  • Fatalne warunki atmosferyczne paraliżują Ekstraklasę
  • Spotkanie Wisły Płock z Wartą Poznań zostało przełożone
  • Mecz Widzewa z Jagiellonią także stoi pod znakiem zapytania

Mecz Widzew – Jagiellonia pod znakiem zapytania

Dzisiaj o godzinie 18:00 Wisła Płock w ramach 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy miała zagrać z Wartą Poznań, a o godzinie 20:30 Widzew Łódź na własnym stadionie miał podjąć Jagiellonię Białystok. Z powodu fatalnych warunków atmosferycznych oficjalnie odwołano ten pierwszy pojedynek, a ten drugi stoi pod dużym znakiem zapytania.

Stan murawy w Łodzi nie jest najlepszy, o czym poinformował Michał Siejak z CANAL+. – Interesująca sytuacja na stadionie Widzewa. Jest ryzyko, że mecz z Jagiellonią dziś się nie odbędzie – napisał dziennikarz na swoim Twitterze. Musimy poczekać na oficjalną decyzję w tej sprawie, którą podejmą kapitanowie obu drużyn w porozumieniu z sędzią zawodów. Taka ma zostać podjęta o godzinie 18:30.

Warto podkreślić, że w drodze do Łodzi są kibice Jagiellonii Białystok, którzy mogą przejechać kilkaset kilometrów na darmo, ponieważ jest realne zagrożenie odwołania spotkania. Jak napisał Kuba Cimoszko z “WP Sportowych Faktów”, istnieje opcja przełożenia tego meczu na jutro na godzinę 12:30, aczkolwiek prognoza pogody nie jest obiecująca.

Aktualizacja: Spotkanie Widzewa Łódź z Jagiellonią Białystok się odbędzie, ale istnieje prawdopodobieństwo, że zostanie opóźnione o pół godziny.

Ekstraklasa oficjalnie potwierdziła, że starcie Wisły Płock z Wartą Poznań się nie odbędzie z powodu złych warunków atmosferycznych. Mecz zostanie przełożony na inny termin. O możliwości takiego scenariusza wcześniej informował rzecznik prasowy “Nafciarzy”, Michał Łada. Nową datę tego spotkania poznamy na początku przyszłego tygodnia.

Ze względu na złe warunki pogodowe sędzia meczu #WPŁWAR podjął, w porozumieniu z delegatem oraz obydwoma klubami, decyzję o przełożeniu zawodów na inny termin. Nowa data zostanie ustalona wspólnie z głównym nadawcą i podana w odrębnym komunikacie na początku przyszłego tygodnia – czytamy na oficjalnym profilu Ekstraklasy.

Komentarze